Німеччина запустила ініціативу з пошуку додаткових систем ППО для України
Джерело: Tagesschau
Уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
Федеральний уряд ФРН виступає з новою ініціативою щодо надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони.
З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус зв’язалися з союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.
Нам потрібно ще раз серйозно поглянути на те, чи є інші доступні системи, які можна швидко зробити доступними для України, — зазначив речник. Тепер необхідні “негайні постачання”.
Ініціатива “Негайні дії протиповітряної оборони” спрямована на якнайшвидше надання Україні посиленої підтримки ППО.
Зауважимо, на тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.
Раніше Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб.
Не може бути переконливим (аргумент), що ми не можемо їх надати, враховуючи, що європейські армії мають близько 100 батарей Patriot. І все ще ми неспроможні надати сім, яких вони відчайдушно просять, – зазначив Боррель.
27 березня речник Повітряних Сил Ілля Євлаш повідомив, що нині Сили оборони мають у своєму розпорядженні потрібні системи SAMP/T та Patriot для збиття російських протикорабельних гіперзвукових ракет “Циркон”.
Євлаш пояснив, що “Циркон” — дуже швидка гіперзвукова зброя. Швидкість зброї при заході на удар становить понад 5 махів. 1 мах — це близько 1,2 тисячі кілометрів на годину. Проте, коли ракети заходять на ударну траєкторію, то швидкість знижується.
- 13 квітня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Глава держави повідомив, що Німеччина передасть додаткову систему Patriot в Україну та ракети до наявних систем ППО.
- Речник Повітряних сил Ілля Євлаш повідомив, що новий Patriot від Німеччини вже найближчим часом спорядять Україні.
- Європарламент відмовився ухвалювати рішення щодо фінансування Європейської ради через нездатність країн Євросоюзу надати Україні додаткові системи Patriot.
- Велика Британія готується поповнити свій арсенал лазерною системою ППО DragonFire до 2027 року. Водночас у міноборони країни повідомили, що DragonFire може ще раніше використовуватись в Україні.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена вирішила скасувати кредити Україні в розмірі близько 4,7 мільярда доларів, заявив речник Держдепартаменту Метью Міллер.
Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Польща спільно підтримали пропозицію про випуск спільних військових облігацій, спрямованих на підтримку оборонної промисловості блоку. Рішення ухвалили 19 листопада під час зустрічі у Варшаві.
У Генштабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 листопада. З початку доби відбулося 147 бойових зіткнень.
20 листопада глава МЗС Андрій Сибіга під час переговорів у Відні із міністром закордонних справ Австрії Александером Шалленбергом наголосив на необхідності протидії російській агресії та подякував за підтримку України. Сторони обговорили спільні дії щодо енергетичної безпеки, допомогу постраждалим від війни та розвиток двосторонньої співпраці в торгівлі та культурі.
20 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон №11410 про позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України.