Німеччина запустила ініціативу з пошуку додаткових систем ППО для України

Джерело: Tagesschau

Уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Федеральний уряд ФРН виступає з новою ініціативою щодо надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони.

З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус зв’язалися з союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.

Нам потрібно ще раз серйозно поглянути на те, чи є інші доступні системи, які можна швидко зробити доступними для України, — зазначив речник. Тепер необхідні “негайні постачання”.

Ініціатива “Негайні дії протиповітряної оборони” спрямована на якнайшвидше надання Україні посиленої підтримки ППО.

Зауважимо, на тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.

Раніше Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб.

Не може бути переконливим (аргумент), що ми не можемо їх надати, враховуючи, що європейські армії мають близько 100 батарей Patriot. І все ще ми неспроможні надати сім, яких вони відчайдушно просять, – зазначив Боррель.

27 березня речник Повітряних Сил Ілля Євлаш повідомив, що нині Сили оборони мають у своєму розпорядженні потрібні системи SAMP/T та Patriot для збиття російських протикорабельних гіперзвукових ракет “Циркон”.

Євлаш пояснив, що “Циркон” — дуже швидка гіперзвукова зброя. Швидкість зброї при заході на удар становить понад 5 махів. 1 мах — це близько 1,2 тисячі кілометрів на годину. Проте, коли ракети заходять на ударну траєкторію, то швидкість знижується.

У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.

26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.

НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.