Норвегія виділить 1,5 млрд крон для забезпечення постачання електроенергії та газу в Україну

Джерело: Міністерство енергетики України

Уряд Норвегії виділить 1,5 мільярда норвезьких крон (понад 140 млн доларів США) через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) для забезпечення імпорту газу та електроенергії в Україну.

Про це повідомив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере під час зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенко.

“Енергетична сфера – одна з ключових, де ми співпрацюємо і підтримуємо Україну”, – наголосив прем’єр-міністр Норвегії.

Відтак, виділені кошти будуть спрямовані на ремонт і технічне обслуговування критичної електроенергетичної інфраструктури та аварійне електропостачання в районах, які постраждали від бойових дій, а також на закупівлю газу для аварійного зберігання.

Зображення: Міненерго/Facebook

Під час зустрічі урядовці обговорили подальші напрямки співпраці країн у галузі енергетики.

Очільник Міненерго зазначив, що Україна зацікавлена у норвезькому досвіді розвитку гідрогенерації, і, зокрема, експертизі норвезьких фахівців щодо ситуації на Каховській ГЕС. Також сторони обговорили співпрацю у розвитку офшорної вітрогенерації.

“Я вітаю пана прем’єр-міністра з тим, що вчора Норвегія відкрила велику офшорну вітрову станцію, яка є унікальною з погляду технологій. Україна також має значний потенціал розвитку вітрогенерації на Чорному і Азовському морях. І ми прагнемо розвивати з Норвегією співпрацю у цій сфері”, – сказав Герман Галущенко.

Крім того, він подякував норвезькому народу за допомогу, яка надійшла для українського енергосектору. Це понад 250 тонн устаткування для проведення відновлювальних робіт.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.