Новообраний прем’єр Великої Британії: «На саміті НАТО ми підтвердимо підтримку України»
Джерело: The Guardian
Новообраний уряд Великої Британії продовжить політику підтримки Україну у війні проти РФ. 6 липня прем’єр-міністр країни Кір Стармер повідомив, що він уже зазначив про це у телефонній розмові президентові Володимиру Зеленському та підтвердить позицію спільно з союзниками по НАТО на саміті Альянсу у Вашингтоні 9–11 липня.
Зеленський в п’ятницю, 5 липня, провів телефонну розмову з новообраним прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.
“Привітав його з перемогою на виборах і побажав успішно реалізувати очікування, які британський народ пов’язує з новим урядом. Я вдячний Кіру Стармеру за запевнення, що підтримка України з боку Великої Британії залишатиметься незмінно принциповою”, – зазначив Глава держави.
Він додав, що вони обговорили двосторонню співпрацю, зокрема підготовку “безпрецедентної 100-річної угоди між Україною та Великою Британією”.
Раніше Стармер говорив, що у разі перемоги на виборах виконає обіцянку консерваторів витрачати щонайменше 3 млрд фунтів ($3,8 млрд) на рік на військову допомогу Україні. Також глава Кабміну повідомив про намір збільшити військові витрати Великобританії до 2,5% ВВП.
Стармер, лідер партії лейбористів, офіційно став прем’єр-міністром Великої Британії після приватної церемонії з королем Чарльзом ІІІ у Букінгемському палаці.
Він отримав прем’єрську резиденцію на Даунінг-стріт, яку залишив Ріші Сунак після поразки на виборах. Сунак привітав Стармера та оголосив про свою відставку.
Стармер написав у X: “Робота над змінами починається сьогодні”.
Новобраний прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер обіцяв концентруватись на змінах та довгостроковому розвитку країни.
Щодо США, Великобританія – ледь не єдина європейська країна, яка не боїться приходу до влади Дональда Трампа. Стармер заявляв, що “працюватиме з будь-яким президентом”, підкресливши, що відносини між Великою Британією та США – “вищі за окремих осіб”.
Щодо Європи, новообраний прем’єр виключив можливість приєднання до єдиного ринку або митного союзу ЄС, проте його партія не заперечує усунення деяких торгових бар’єрів із блоком.
Після приходу до влади лейбористів ставлення Лондона до війни в Україні залишиться незмінним. У своєму маніфесті лейбористи запевнили, що військова, фінансова, дипломатична та політична підтримка України з боку Великобританії залишаться на високому рівні.
Також партія звертає увагу на конфлікт на Близькому Сході. Стармер зазначав, що хоче визнати палестинську державу, але наголосив, що цей крок має бути здійснений у належний час у рамках мирного процесу.
Зауважимо, 22 травня колишній глава уряду Великої Британії Ріші Сунак оголосив про призначення дострокових парламентських виборів на 4 липня.
У SkyNews повідомили, що усі торі були захоплені зненацька, і деякі з них розлючені, заявою прем’єр-міністра, оскільки він не намагався підготувати ґрунт для свого оголошення. Усе вказувало на те, що Сунак піде на вибори пізньої осені, враховуючи вперту позицію його партії, яка відставала приблизно на 20 пунктів у нещодавніх опитуваннях.
Багато депутатів, зокрема й міністри, зауважили, що рішення свідчить про те, що він “хоче піти” або “здався”.
Колишній міністр і ветеран кількох кампаній прокоментував заяву глави уряду: “Це божевілля, самогубство, командувати легкою бригадою”.
Тоді як сам Сунак сподівався, що відносно тривала кампанія та зосередження уваги на безпеці у “нестабільному світі”, а також його економічні успіхи нівелюють перевагу Лейбористської партії в опитуваннях.
- У Великій Британії оголосили результати парламентських виборів. Перемогу вперше за понад десять років здобула Лейбористська партія. Відтак новим прем’єром Сполученого Королівства став її лідер Кір Стармер.
- У п’ятницю новообраний прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив склад уряду.
- План депортації до Руанди “мертвий і похований”, заявив Кір Стармер на своїй першій пресконференції на посаді прем’єр-міністра Великої Британії.
- Україна та Велика Британія підписали рамкову угоду про співпрацю в секторах оборони та виробництва озброєнь.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.