Обмін полоненими 24 січня мав бути найбільшим від початку повномасштабної війни – ГУР
Джерело: представник ГУР МОУ Андрій Юсов в етері телемарафону
Обмін військовополоненими між Україною та РФ, який був запланований на 24 січня, повинен був стати найбільшим від початку повномасштабної війни.
Юсов відмовився називати точну цифру полонених, яких мали повернути додому, оскільки, наголосив він, такі речі не розголошуються, поки не відбудуться.
“Але це мав бути один із найбільших обмінів за історію повномасштабної війни. І взагалі, можна сказати, що він мав бути ювілейним — 50-м, але, на жаль, не відбувся”, — повідомив він.
Юсов додав, що Україна вивчає списки полонених, опубліковані росЗМІ, які начебто були на борту Іл-76, який впав над Бєлгородщиною. Окрім цього, ведуться перемовини з родинами полонених.
“Тобто списки, які з’являються через джерела російської пропаганди, вони з’являються для того, щоб протестувати і викликати реакцію. Коментувати їх ми не будемо”, — наголосив Юсов.
За його словами, якщо Росія захоче офіційно передати списки – то має зробити це через структури, які займаються військовополоненими. Всі інші дії РФ щодо цієї ситуації розглядаються як навмисна психологічна робота.
ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
У США, коментуючи падіння російського літака заявили, що роблять все можливе, аби дізнатись деталі інциденту і поки що не можуть підтвердити, що на борту були військовополонені українці.
Український омбудсмен Дмитро Лубінець та представники Головного управління розвідки Міноборони України також заявили, що не бачать ознак того, що на борту Іл-76 була велика кількість осіб.
В ООН заявили, що не мають змоги перевірити достовірність заяв Росії про те, що на борту літака Іл-76, який впав у Бєлгородській області РФ 24 січня, були українські військовополонені.
- У Генеральному штабі ЗСУ зробили офіційну заяву стосовно протидії Сил оборони ракетним обстрілам території України. Наголошується, що Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців.
- Аналітики ISW зауважили, що Росія намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.
- Заступник речника МЗС Франції Крістоф Лемуан прокоментував падіння російського Іл-76 й зазначив, що “Росія звикла брехати”.
11 квітня відбулося 27-ме засідання України та її партнерів у форматі “Рамштайн”, за результатами якого були оголошені нові пакети військової допомоги.
Тімоті Снайдер, американський історик, зазначає, що Дональд Трамп має очевидні вразливості, які роблять США слабкими. Його дії ставлять американську економіку під загрозу через особисті проблеми, які він намагається приховати.
П’ятий президент України Петро Порошенко звернувся до голови Національного банку України Андрія Пишного у зв’язку із заявою НБУ про перевірку Міжнародного інвестиційного банку (МІБ).
Микита Крилов, український боєць напівважкої ваги, оголосив про зміну громадянства напередодні свого поєдинку в UFC проти Домініка Реєса. Він сподівається, що під час бою поруч з його ім’ям буде вивішено російський прапор: “Я пишаюся тим, що представляю Росію”.
Менше ніж через 48 годин після зустрічі з переговорником, відправленим Путіним до Вашингтона, Стів Віткофф, спеціальний посланник США, зустрівся з Трампом у Білому домі й передав важливе послання.