Одного з найбільших портових операторів DP World внесли до переліку міжнародних спонсорів війни
Джерело: пресслужба НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло портового оператора Dubai Port World до переліку міжнародних спонсорів війни через співпрацю з Росією.
“Причиною такого рішення є те, що компанія з Об’єднаних Арабських Еміратів не лише не припиняє вести бізнес з РФ, а й посилює співпрацю з агресором. Зокрема, минулого місяця DP World підписала угоду з російською державною корпорацією “Росатом” щодо розвитку Північного морського шляху”, – йдеться в повідомленні.
Як розповіли в агентстві, протяжність Північного морського шляху становитиме понад 5,6 тис. км, від Мурманська до Владивостока, вздовж узбережжя морів та Північного Льодовитого і Тихого океанів.
“Після підписання угоди з “Росатомом” голова уряду РФ Михайло Мішустін заявив, що розвиток Північного морського шляху – це стратегічний проєкт, який додатково принесе в бюджет Росії близько 20 трлн рублів (224 млрд дол. США). Таким чином, офіційна особа РФ прямо підтверджує вигоду держави-терориста від співпраці з DP World. Ці додаткові кошти будуть використані Росією, у тому числі, для фінансування війни проти України”, – наголосили у НАЗК.
У відомстві додали, що співпраця “Росатома” і DP World сприятиме транзиту товарів до Росії в обхід санкцій. Крім того, Північним морським шляхом можуть переправляти й інші нелегальні вантажі та зброю.
При цьому зауважується, що DP World активна й в Україні. Як пояснили у НАЗК, у 2020 році компанія придбала 51% контейнерного терміналу ТІС у Південному порту, завдяки чому “володіє достатньою інформацією про стан галузі морських перевезень в Україні через агресію Росії”. Крім того, DP World здійснює перевалку українського зерна, у тому числі в межах роботи “зернового коридору”.
ДОВІДКОВО. Компанія DP World спеціалізується на логістиці вантажів, роботі портових терміналів, морських послугах і зонах вільної торгівлі. Вона обробляє 70 млн контейнерів, які щорічно привозять близько 70 тис. суден, та працює в понад 69 країнах на всіх континентах.
- Шведська компанія Essity, яка виробляє товари для гігієни, завершила продаж своїх операцій у Росії за ціною приблизно 1,2 мільярда шведських крон на безготівковій та безборговій основі.
- Найбільша компанія з обслуговування нафтових родовищ – SLB – оголосила про припинення постачання товарів та послуг до Росії.
- Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.