ООН внесла армію Ізраїлю у глобальний список правопорушників, які шкодять дітям

Джерело: CNN

Генсек ООН Антоніу Гутерреш вніс ізраїльських військових у глобальний список злочинців, які скоїли порушення щодо дітей.

“Ізраїлю повідомили, що його внесено до списку щорічного докладу генерального секретаря про дітей у збройних конфліктах, який буде направлено у Радбез ООН наступної п’ятниці”, – сказав речник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

За даними дипломатичного джерела, у цей же список додали і бойовиків ХАМАС, а також палестинський ісламський джихад.

Водночас посол Ізраїлю в ООН Ґілад Ердан опублікував відео, на якому він телефонує, ймовірно, представнику ООН, та обурюється рішенням внести ЦАХАЛ у список. На відео він називає ізраїльську армію “найморальнішою у світі”.

“Єдиний, хто сьогодні у чорному списку, — це генеральний секретар, чиї рішення з початку війни і навіть до неї винагороджують терористів і спонукають їх використовувати дітей для терористичних актів… Ганьба йому!”, – сказав Ердан.

Дюжаррік зреагував на це відео, назвавши його “шокуючим і неприйнятним”. Він додав, що за 24 роки роботи в ООН “не бачив нічого подібного”, маючи на увазі те, що Ердан опублікував приватну розмову.

До так званого чорного списку ООН раніше входили такі країни, як Саудівська Аравія, Афганістан, Демократична Республіка Конго, Судан, Сирія та Ємен.

Ріяд Мансур, представник Палестини в ООН, заявив, що рішення додати Ізраїль до списку “не поверне десятки тисяч наших дітей, які були вбиті Ізраїлем протягом десятиліть, і не відновить нормальне життя для дітей, які залишилися назавжди інвалідами”.

“Але це важливий крок у правильному напрямку до припинення подвійних стандартів і культури безкарності, якою Ізраїль насолоджувався надто довго і яка зробила наших дітей уразливими до її наслідків”, – сказав він.

Річний звіт надійде в Радбез 14 червня. Офіційний звіт буде опублікований 18 червня. Його обговорюватимуть на дебатах у Раді 26 червня. Відповідаючи на запитання про наслідки, Дюжаррік сказав, що члени розглядатимуть будь-які дії.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.