ООН внесла армію Ізраїлю у глобальний список правопорушників, які шкодять дітям

Джерело: CNN

Генсек ООН Антоніу Гутерреш вніс ізраїльських військових у глобальний список злочинців, які скоїли порушення щодо дітей.

“Ізраїлю повідомили, що його внесено до списку щорічного докладу генерального секретаря про дітей у збройних конфліктах, який буде направлено у Радбез ООН наступної п’ятниці”, – сказав речник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

За даними дипломатичного джерела, у цей же список додали і бойовиків ХАМАС, а також палестинський ісламський джихад.

Водночас посол Ізраїлю в ООН Ґілад Ердан опублікував відео, на якому він телефонує, ймовірно, представнику ООН, та обурюється рішенням внести ЦАХАЛ у список. На відео він називає ізраїльську армію “найморальнішою у світі”.

“Єдиний, хто сьогодні у чорному списку, — це генеральний секретар, чиї рішення з початку війни і навіть до неї винагороджують терористів і спонукають їх використовувати дітей для терористичних актів… Ганьба йому!”, – сказав Ердан.

Дюжаррік зреагував на це відео, назвавши його “шокуючим і неприйнятним”. Він додав, що за 24 роки роботи в ООН “не бачив нічого подібного”, маючи на увазі те, що Ердан опублікував приватну розмову.

До так званого чорного списку ООН раніше входили такі країни, як Саудівська Аравія, Афганістан, Демократична Республіка Конго, Судан, Сирія та Ємен.

Ріяд Мансур, представник Палестини в ООН, заявив, що рішення додати Ізраїль до списку “не поверне десятки тисяч наших дітей, які були вбиті Ізраїлем протягом десятиліть, і не відновить нормальне життя для дітей, які залишилися назавжди інвалідами”.

“Але це важливий крок у правильному напрямку до припинення подвійних стандартів і культури безкарності, якою Ізраїль насолоджувався надто довго і яка зробила наших дітей уразливими до її наслідків”, – сказав він.

Річний звіт надійде в Радбез 14 червня. Офіційний звіт буде опублікований 18 червня. Його обговорюватимуть на дебатах у Раді 26 червня. Відповідаючи на запитання про наслідки, Дюжаррік сказав, що члени розглядатимуть будь-які дії.

Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.

Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.

Російський Тихоокеанський флот у межах навчань “Июльский шторм” провів тренування з оборони ключових пунктів базування кораблів у Приморському та Камчатському краях.

Єврокомісія звинуватила китайського гіганта онлайн-торгівлі Temu у порушенні цифрового законодавства ЄС. Перевірка платформи виявила, що Temu не виконує вимог Акту про цифрові послуги (DSA), зокрема – не контролює продаж небезпечних і потенційно незаконних товарів.