ООН внесла армію Ізраїлю у глобальний список правопорушників, які шкодять дітям

Джерело: CNN

Генсек ООН Антоніу Гутерреш вніс ізраїльських військових у глобальний список злочинців, які скоїли порушення щодо дітей.

“Ізраїлю повідомили, що його внесено до списку щорічного докладу генерального секретаря про дітей у збройних конфліктах, який буде направлено у Радбез ООН наступної п’ятниці”, – сказав речник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

За даними дипломатичного джерела, у цей же список додали і бойовиків ХАМАС, а також палестинський ісламський джихад.

Водночас посол Ізраїлю в ООН Ґілад Ердан опублікував відео, на якому він телефонує, ймовірно, представнику ООН, та обурюється рішенням внести ЦАХАЛ у список. На відео він називає ізраїльську армію “найморальнішою у світі”.

“Єдиний, хто сьогодні у чорному списку, — це генеральний секретар, чиї рішення з початку війни і навіть до неї винагороджують терористів і спонукають їх використовувати дітей для терористичних актів… Ганьба йому!”, – сказав Ердан.

Дюжаррік зреагував на це відео, назвавши його “шокуючим і неприйнятним”. Він додав, що за 24 роки роботи в ООН “не бачив нічого подібного”, маючи на увазі те, що Ердан опублікував приватну розмову.

До так званого чорного списку ООН раніше входили такі країни, як Саудівська Аравія, Афганістан, Демократична Республіка Конго, Судан, Сирія та Ємен.

Ріяд Мансур, представник Палестини в ООН, заявив, що рішення додати Ізраїль до списку “не поверне десятки тисяч наших дітей, які були вбиті Ізраїлем протягом десятиліть, і не відновить нормальне життя для дітей, які залишилися назавжди інвалідами”.

“Але це важливий крок у правильному напрямку до припинення подвійних стандартів і культури безкарності, якою Ізраїль насолоджувався надто довго і яка зробила наших дітей уразливими до її наслідків”, – сказав він.

Річний звіт надійде в Радбез 14 червня. Офіційний звіт буде опублікований 18 червня. Його обговорюватимуть на дебатах у Раді 26 червня. Відповідаючи на запитання про наслідки, Дюжаррік сказав, що члени розглядатимуть будь-які дії.

Українське науково-дослідницьке судно “Ноосфера” завершило четвертий антарктичний сезон. Корабель перебуватиме у порту тимчасової дислокації — Кейптауні.

11 травня рятувальники Прикарпаття надали допомогли туристу, котрий під час сходження на Говерлу не міг продовжити рух через різку зміну погодніх умов.

Переговори між американськими та китайськими офіційними особами в Женеві продовжилися 11 травня. Обидві сторони обговорювали шляхи деескалації торговельної війни, котра вже загрожує завдати значної шкоди світовій економіці.

Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.

Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.