Парламент ухвалив законопроєкт про множинне громадянство в Україні

Джерело: Олексій Гончаренко

18 червня Верховна Рада України проголосувала за ухвалення проєкту закону про впровадження інституту множинного громадянства.

За повідомлення нардепа Олексія Гончаренка, підтримали законопроєкт, ініціатором якого був президент Володимир Зеленський, підтримали 243 народних обранці.

Відповідно до документа, множинне громадянство в Україні буде дозволеним у таких випадках:

  • у разі набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави
  • у разі набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновлювачів-іноземців
  • у разі автоматичного набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем
  • у разі автоматичного набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, який підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави
  • у разі набуття громадянства України у спрощеному порядку для іноземців, що є громадянами держав, які входять до переліку тих, хто може отримати громадянство у спрощеному порядку
  • у разі набуття громадянином України громадянства держав з переліку тих, чиї громадяни набувають громадянство України у спрощеному порядку.

Нагадаємо, що Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство ще 22 січня 2024 року.

Він додав, що це надасть можливість мати громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу, окрім громадян країни-агресора. Зеленський подякував всім, хто, залишивши рідну землю під час еміграції, надалі підтримує Україну з інших країн світу.

Президент також зазначив важливість цього рішення для іноземних добровольців, які встали на захист України, наголосивши, що Україна стане для них другим домом.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.