Парламентська асамблея НАТО закликала підтримувати Україну до перемоги над РФ

Джерело: пресслужба ПА НАТО

9 жовтня Парламентська асамблея НАТО надіслала рішуче послання, закликаючи уряди країн Альянсу “стояти поруч з Україною до досягнення перемоги”, як чітко зазначено в одній з резолюцій.

9 жовтня на щорічній сесії ПА була прийнята резолюція “Виконання рішень Вільнюського саміту: прискорення адаптації НАТО та підтримка України”.

Ми повинні знову і знову підтверджувати нашу тверду підтримку України, її демократії, незалежності та суверенітету; її право на самооборону та самовизначення, – заявив польський законодавець Міхал Щерба, який був обраний президентом ПА НАТО на щорічній сесії Асамблеї в Копенгагені. – Ми повинні посилити і пришвидшити нашу підтримку – стільки, скільки потрібно для перемоги України.

Президент Володимир Зеленський виступив на зустрічі по відеозв’язку з Києва. Він закликав вільні країни твердо протистояти терору, від нападів ХАМАС на Ізраїль до незаконної та жорстокої війни Росії проти України.

Терористична група атакує Ізраїль; терористична держава атакує Україну, – заявив Зеленський. – Як далеко може зайти таке зло? Не далі, ніж ми це дозволяємо. Наша єдність повинна і повинна зупинити зло.

Близько 240 парламентарів з 31 члена Альянсу НАТО та країн-партнерів прийняли політичні рекомендації для урядів Альянсу, в яких закликають збільшити військову, розвідувальну, фінансову, навчальну та гуманітарну підтримку України.

Це має зокрема містити прискорені постачання достатньої кількості новітнього озброєння, включаючи ракети великої дальності та багатоцільові винищувачі.

Хоробрі українці борються на полі бою, вони є обличчям права проти зла, добра проти зла, – зазначила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен.

Фредеріксен також додала, що це не лише війна проти України, а й основ, на яких побудований Альянс: свободи, демократії та верховенство права.

Поки Україна готова вести цю війну за нашу свободу, дозвольте нам вирішити, що втоми від війни не буде в нашій трансатлантичній спільноті.

Парламентська асамблея НАТО чітко заявила, що російський режим та його поплічники повинні бути притягнуті до відповідальності за всі злочини, скоєні під час війни проти України, включаючи злочини проти людства та зареєстровані акти геноциду, а також за жахливу та невиправдану шкоду, яку він завдав.

Союзники повинні “розширити та підтримувати санкції проти Росії, спрямовані на обмеження її здатності продовжувати війну”, а також працювати з Україною над реконструкцією та реформами.

Лідери Альянсу також повинні прийняти “сміливі стратегічні рішення” щодо членства України в НАТО.

У Резолюції мовиться, що “членство України в НАТО є найкращим способом стримування майбутньої російської агресії”.

Євроатлантична інтеграція України сприятиме колективній обороні Альянсу, — наголосили у тексті документа.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.