Партизани оприлюднили локацію ще однієї системи «Панцир-С1» у Криму

Джерело: АТЕШ

Партизанський рух “АТЕШ” розвідав місце розташування російського ракетно-гарматного комплексу “Панцир-С1”, котрий, ймовірно, прикриває ключові об’єкти у тимчасово окупованому Севастополі.

Зауважується, що партизани провели розвідку Камишевої та Козачої бухти, під час якої виявили точки спостереження та вогневі позиції для боротьби з БПЛА. Також поблизу школи водолазів Чорноморського флоту РФ виявлено систему ППО Панцир-С1.

Серед об’єктів, котрі захищає дана система ППО, перебуває: нафтобаза, режимний об’єкт Міноборони РФ для тренування бойових дельфінів, школа водолазів, тренувальна база, склади з боєприпасами та логістичні склади 810-ї бригади морської піхоти, а також танковий полігон та аеродром.

Аналізуючи важливість цих об’єктів, АТЕШ зробили висновки про стратегічне значення таких систем протиповітряної оборони.

У повідомленні наголосили, що виявлення та виведення їх з ладу можуть істотно змінити перебіг військових операцій.

Зауважимо, Сили оборони України 2 серпня завдали ударів по зенітному ракетному комплексу С-400 та підводному човну в окупованому Криму.

Також повідомляли, що Україна скорочує кількість “головних” російських С-400, оскільки сили Києва все частіше націлюються на дорогі московські системи ППО великої дальності в Криму.

14 вересня один із підрозділів Військово-Морських Сил в складі Сил оборони півдня України влучно знищив російський зенітно-ракетний комплекс С-400.

Раніше стало відомо, що українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.

Довідка. Панцирь-С1 — російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс (ЗРГК) наземного базування.

Призначений для ближнього прикриття цивільних і військових об’єктів (у тому числі комплексів ППО великої дальності) від усіх сучасних і перспективних засобів повітряного нападу. Також може здійснювати захист об’єкта від наземних і надводних загроз.

Комплекс створено 1994 року і вперше продемонстровано на МАКС-1995. Відтоді комплекс істотно модернізували, остання відома модифікація демонструвалася на МАКС-2007. 16 листопада 2012 розпорядженням голови уряду РФ Д. А. Медведєва ЗРГК Панцирь-С1 прийнято на озброєння російської армії.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.