Перероблення нафти у РФ впало до найнижчого рівня після атак БпЛА на НПЗ – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Останніми тижнями показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.
За останні 7 днів січня РФ переробляла 5,41 млн барелів нафти на день, що на 135 000 барелів менше середнього показника у грудні.
У виданні зазначають, що атаки БпЛА здійснює Україна. Незадовго до других роковин початку повномасштабної війни, Україна націлилась на ключову галузь Росії.
Атаки на нафтопереробні і експортні об’єкти останніми тижнями стають все більш руйнівними, що загрожує здатності Росії постачати паливо на зовнішній і внутрішній ринки.
Два найбільших нафтопереробних підприємства, орієнтованих на експорт, — конденсатопереробний завод ПАТ “Новатек” на Балтійському узбережжі та Туапсинський НПЗ ПАТ “Роснефть” біля Чорного моря — повністю припинили первинне перероблення нафти в останній тиждень січня після атак безпілотників 21 і 25 січня відповідно.
У сукупності на ці два підприємства припадало майже 5% середньодобової обробки в країні в грудні.
“Новатек” і “Роснефть” не відповіли на запити прокоментувати зупинки потужностей і те, як довго вони можуть тривати.
Падіння було частково компенсовано підвищенням активності в інших місцях. Обсяги перероблення зросли на 204 тис. барелів на інших НПЗ.
Вже 3 лютого був атакований один з найбільших НПЗ Росії у Волгограді, який постачає паливо як на внутрішній, так і на зовнішній ринки.
Зазначається, що після цієї атаки значна частина нафтопереробних потужностей, ймовірно, буде закрита. Один з українських посадовців наголосив, що ця атака мала на меті скоротити виробничі потужності НПЗ.
- Згідно з даними двох трейдерів і даних судноплавства, 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту “Сокіл”, застрягли біля узбережжя Південної Кореї на кілька тижнів через санкції США та проблеми з оплатою.
5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.
Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.