Під ранок окупанти масовано атакували енергооб’єкти України

Джерело: глава Міненерго Герман Галущенко

Уночі та під ранок 1 червня російські окупанти здійснили ракетно-дронову атаку на енергооб’єкти України. Вибухи лунали у низці областей.

За повідомленням міністра енергетики, ворог атакував енергооб’єкти у:

  • Запорізькій області
  • Дніпропетровській області
  • Донецькій області
  • Кіровоградській області
  • Івано-Франківській області

На цей час наслідки ударів встановлюються. На місцях влучань працюють енергетики.

Окрім цього, чутно вибухи було й в інших регіонах країни, на Львівщині, Вінниччині, Закарпатті, Хмельниччині, Київщині, Дніпропетровщині, Харківщині.

За даними очільника Запорізької ОВА Івана Федорова у регіоні, окрім енергооб’єкта пошкоджено понад 20 житлових будинків та закладів соціальної сфери. Серед людей ніхто не постраждав.

Водночас за повідомленням патрульної поліції Запорізької області, після ранкової атаки тимчасово перекрито рух Дніпровською ГЕС.

На Кіровоградщині, попередньо, також обійшлось без постраждалих, повідомив очільник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

На Вінниччині влучань не зафіксовано, однак під час збиття ворожого дрона його уламки впали на об’єкт критичної інфраструктури. Там зайнялась пожежа, обійшлось без постраждалих, повідомив очільник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

За повідомлення Київської ОВА, у регіоні двічі працювала ППО. Спершу по ворожих безпілотниках, а згодом і по ракетах.

Даних про ситуацію в інших регіонах, де були влучання чи вибухи, поки що немає.

У міністерстві оборони України в середу, 3 липня, повідомили, що США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на суму понад 2,3 мільярда доларів.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 2 липня. З початку доби відбулося 136 бойових зіткнень.

В Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що припинення вогню могло б прискорити переговори з Росією.

1 липня президент Володимир Зеленський повідомив про відновлення контакту на найвищому рівні між Україною та Гамбією після понад 20-річної паузи.