Під виглядом капелана намагався шпигувати за десантниками ЗСУ: СБУ затримала агента РФ

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки затримали агента російської розвідки, який під виглядом капелана намагався шпигувати за десантниками ЗСУ.

Відтак, у результаті спецоперації у Києві затримано поплічника російської спецслужби, який під виглядом капелана намагався приєднатися до українських десантників.

Агент хотів записатися до однієї з бойових бригад ДШВ, щоб шпигувати за місцями її базування та переміщення у напрямку передової. Надалі фігурант мав встановлювати довірливі відносини з командуванням підрозділів Десантно-штурмових військ ЗСУ.

У такий спосіб він сподівався розширити свої “можливості” щодо збору даних про озброєння, робочі плани та бойові операції українських захисників.

Однак співробітники СБУ своєчасно викрили “крота”, встановили його російських кураторів і задокументували їхню розвідувальну активність.

Наступним етапом було затримання фігуранта, коли він уже проходив співбесіди у штабі Командування українських десантників щодо “зарахування” до лав ЗСУ.

За даними слідства, затриманим виявився головний спеціаліст одного із департаментів Київської обласної військової адміністрації.

Посадовець був дистанційно завербований кадровим співробітником 317-го розвідувального центру головного управління генштабу Збройних сил Росії (відомого як ГРУ).

Щоб видавати себе за капелана, киянин зробив собі фальшиву “довідку” про нібито належність до парафіян однієї з конфесій.

До цього російська спецслужба давала йому “випробувальні” завдання ще під час його роботи у військовій адміністрації.

Комунікацію з агресором він підтримував через анонімний чат у месенджері.

Під час затримання у зрадника вилучено мобільний телефон із доказами його листування з російським ГРУ.

Наразі фігуранту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Триває розслідування. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.