Пісторіус: Європа відповідальна за власну безпеку

Джерело: Борис Пісторіус в інтерв’ю DW

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.

Незалежно від того, яким є порядок денний Дональда Трампа, Білого дому та нової адміністрації, ми повинні взяти на себе велику відповідальність, – сказав Пісторіус, відповідаючи на запитання, чи є його сьомим за рахунком візит до Литви частиною єдиної стратегії, спрямованої на демонстрацію активної позиції Європи протистоянню агресії РФ.

Глава Міноборони ФРН також заявив, що однією зі складових цієї стратегії є ухвалене влітку 2023 рішення розмістити на постійній основі бригаду бундесверу в Литві. Реалізація цієї програми “відбувається відповідно до плану” і “дорожня карта буде виконана вчасно”, зазначив Пісторіус, уточнивши, що бригада буде підготовлена ​​у повному складі “за умови надання інфраструктури”. За словами міністра, до кінця 2025 року в Литві розмістять близько 500 перших солдатів бундесверу з 5000 запланованих протягом двох наступних років.

На думку глави Міноборони ФРН, нова американська адміністрація, швидше за все, змістить акцент на Індо-Тихоокеанський регіон: “Ми не можемо очікувати, що американці робитимуть більше в Індо-Тихоокеанському регіоні заради нашого процвітання та безпеки, і водночас робитимуть те саме, що вони робили в минулому в Європі”.

Однак, за словами міністра, його “не дуже непокоїть” майбутнє НАТО.

Я не дуже турбуюся про майбутнє НАТО, тому що знаю зі всіх моїх бесід у Сполучених Штатах або на Мюнхенській безпековій конференції, що більшість американців добре знають, що їм дає це партнерство.

Також Пісторіус зауважив, що “дві третини партнерів НАТО досягли зобов’язання в 2%” і що він особисто ініціював створення “Групи п’яти”, що складається з п’яти країн НАТО, які мають найвищі витрати на оборону. Раніше глава Міноборони допустив сценарій, за якого військові витрати ФРН можуть зрости до трьох відсотків.

На запитання про те, чи зможуть Сполучені Штати забезпечити обіцяне Трампом припинення війни в Україні, міністр оборони ФРН відповів, що перш за все слід говорити про “припинення вогню, а потім про стійкий мир для України, а це означає, що Україні потрібні гарантії безпеки.

Пісторіус зазначив також, що йому не подобається ідея публічних обговорень стратегії щодо будь-яких переговорів на шляху до припинення вогню або навіть за його межами.

Це не те, що ми повинні обговорювати публічно, тому що в іншому випадку я можу надіслати електронний лист Володимиру Путіну, щоб повідомити його про наші плани, – пояснив він.

На запитання про те, чи отримає Київ обіцяні Німеччиною 3 мільярди євро в межах нового пакету військової допомоги до намічених на 23 лютого виборів до ФРН, Пісторіус відповів: “Я сподіваюся, що так”.

Додамо, раніше Пісторіус заявив, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії. Також міністр заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.

Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.

Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм. Це “набагато більше, ніж кількість солдатів, котрі брали участь у висадці союзників у Нормандії під час Другої світової війни”, пише видання.

Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович обурив мережу черговим дописом. Цього разу він прокоментував відео розстрілу російськими військовими беззбройних українських полонених, котрі, за його словами “повзали на колінах”. На тлі шквалу критики навіть серед шанувальників, неочікувану підтримку Арестович знайшов в особі народної обраниці Мар’яни Безуглої, котра “погодилася” з його висловлюваннями.

Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.