Північна Корея нещодавно надала Росії партію зброї, – Білий дім

Джерело: Reuters

13 жовтня в Білому домі заявили, що Північна Корея нещодавно поставила Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів.

“Ми засуджуємо КНДР за надання Росії цього військового обладнання, яке буде використовуватися для нападу на українські міста, вбивства українських мирних жителів і продовження незаконної війни Росії”, – заявив у п’ятницю речник Білого дому Джон Кірбі.

Білий дім показав серію супутникових знімків, які, за їх словами, вказують на те, що вантаж зі складу боєприпасів у Північній Кореї був завантажений на корабель під російським прапором, а потім доставлений залізницею на склад поблизу південно-західного кордону Росії. Постачання відбулося між 7 вересня і 1 жовтня.

“Це розширення військового партнерства між КНДР і Росією, включаючи будь-які передачі технологій з Росії до КНДР, підриває регіональну стабільність і глобальний режим нерозповсюдження”, — додав Кірбі.

США заявляють, що продовжуватимуть застосовувати санкції, викривати передбачувані угоди зі зброєю та доводити в ООН, що ці дії порушують резолюції Ради безпеки.

“Ми не дозволимо КНДР таємно допомагати російській військовій машині. І світ повинен знати про підтримку, яку Росія знову може надати КНДР у відповідь”, – сказав Кірбі.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.