«Податок на боягузтво»: для утримання кожного воїна потрібно 8 працівників – голова ВР

Джерело: Руслан Стефанчук в інтерв’ю “Суспільному”

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив про можливість введення системи бронювання від мобілізації, яка залежатиме від рівня доходів громадянина й порівняв введення такої системи із так званим “податком на боягузтво”, який ввів король Генріх I на початку XII століття в Англії.

“Свого часу, якщо не помиляюсь, в 12 чи 13-му сторіччі в Англії існував такий “податок на боягузтво”. Коли платили гроші для того, щоб не йти у лицарі. І цей податок потім існував у дуже багатьох країнах. Я не знаю історично країну, де це спрацювало”, – сказав він. 

Проте додав, що економічний аспект цього питання – “не остання річ”. За словами Стефанчука, в Україні на одного воїна потрібно восьмеро осіб, які забезпечуватимуть його утримання.

“На одного воїна, який захищає Україну, повинно бути вісім осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Економіка – це теж не остання річ. Треба віднаходити ті заходи і засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки”, – зазначив голова ВР.

Нагадаємо, що в Кабміні запропонували впровадити новий підхід до процесу бронювання. За даними народного депутата України Олексія Гончаренка, бронювання від мобілізації буде залежати від рівня заробітної плати.

  • Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
  • Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
  • 26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.