«Податок на боягузтво»: для утримання кожного воїна потрібно 8 працівників – голова ВР
Джерело: Руслан Стефанчук в інтерв’ю “Суспільному”
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив про можливість введення системи бронювання від мобілізації, яка залежатиме від рівня доходів громадянина й порівняв введення такої системи із так званим “податком на боягузтво”, який ввів король Генріх I на початку XII століття в Англії.
“Свого часу, якщо не помиляюсь, в 12 чи 13-му сторіччі в Англії існував такий “податок на боягузтво”. Коли платили гроші для того, щоб не йти у лицарі. І цей податок потім існував у дуже багатьох країнах. Я не знаю історично країну, де це спрацювало”, – сказав він.
Проте додав, що економічний аспект цього питання – “не остання річ”. За словами Стефанчука, в Україні на одного воїна потрібно восьмеро осіб, які забезпечуватимуть його утримання.
“На одного воїна, який захищає Україну, повинно бути вісім осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Економіка – це теж не остання річ. Треба віднаходити ті заходи і засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки”, – зазначив голова ВР.
Нагадаємо, що в Кабміні запропонували впровадити новий підхід до процесу бронювання. За даними народного депутата України Олексія Гончаренка, бронювання від мобілізації буде залежати від рівня заробітної плати.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
- Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
- 26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.