Порошенко закликав ВРУ заборонити московську церкву і спростити волонтерську діяльність

Джерело: Петро Порошенко/YouTube

Лідер фракції “Європейська Солідарність” та п’ятий президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді закликав депутатів внести на розгляд парламенту законопроєкти про заборону московської церкви та спрощення волонтерської діяльності.

“Наша фракція вимагає поставити на голосування закон про церкву країни – агресорки. І не має президія жодних аргументів для того, щоб далі відтягувати голосування цього доленосного законопроєкту. Наша фракція вимагає поставити законопроєкт, що врегулює питання волонтерів і добровольців, які допомагають армії, а з першого грудня звʼязані по руках і ногах. І наша фракція вимагає відсторонення одного депутата, який критикує ЗСУ”, – закликав Порошенко.

Водночас Порошенко привітав ухвалення євроінтеграційних законів, зокрема щодо посилення незалежності антикорупційної інфраструктури, яка була сформована після 2014 року.

“Європейська Солідарність” безумовно підтримує цей законопроєкт, оскільки він повертає до побудови незалежної, підкреслюю, ключове слово незалежної антикорупційної інфраструктури, яка була створена у 2014 -2019 роках нашою командою”, – нагадав лідер “ЄС”.

А також зазначив, що необхідно нарешті припинити практику, коли забирають найгучніші корупційні справи СБУ, БЕБ, ДБР “з однією метою – поховати їх”.

“І НАБУ, і Спеціалізована антикорупційна прокуратура з відповідним законодавчим забезпеченням, і Вищий антикорупційний суд, де під призначенням суддів стоїть мій підпис, є ключовими елементами нашої європейської інтеграції. Від нас наші партнери вимагають не чисельності НАБУ, не змін законодавства, наші партнери вимагають, щоб Україна боролася і перемагала корупцію”, – наголосив пʼятий президент України.

А також додав, що “Європейська Солідарність” вимагає поставити на голосування проєкт постанови про єдність: “Саме наш проєкт, а не той, який у нас був переписаний. Тому що це є символом, а не тільки змістом єдності щодо європейської інтеграції”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.