Прем’єр-міністр Індії прибув до Москви
Джерело: tagesschau
8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді вперше з початку повномасштабно війни Росії проти України відвідує лідера Кремля Володимира Путіна. Зауважується, що серед тем, які планують обговорити на зустрічі — вторгнення Росії в Україну.
Ми прагнемо відігравати допоміжну роль для мирного та стабільного регіону, — зазначив Моді. Він сподівається обговорити всі аспекти двосторонньої співпраці з Путіним.
Росія є важливим постачальником енергоресурсів для Індії.
Зокрема користуючись з доходів від продажу російської нафти, яку Індія отримує зі знижкою через західні санкції проти Москви, Путін може продовжувати фінансувати свою армію у війні проти України.
Індія позиціює себе як нейтральна країна у війні.
Раніше у МЗС Індії поінформували, що Моді перебуватиме протягом двох днів у Москві на запрошення Путіна для проведення 22-го щорічного індійсько-російського саміту. Зазначалося, що “лідери розглянуть весь спектр багатогранних відносин між двома країнами та обміняються думками щодо сучасних регіональних і глобальних проблем, що становлять взаємний інтерес”.
Раніше Кремль заявив, що запланований візит, ймовірно, відбудеться в липні. Речник Дмитро Пєсков назвав візит “дуже важливим”.
Востаннє прем’єр Індії відвідував Росію в 2019 році на економічному форумі. Тоді він приїжджав до Владивостока. Водночас столицю РФ прем’єр Індії востаннє відвідував у 2015 році.
Моді відвідує Росію після того, як очолив уряд втретє. Однак, його партія не змогла отримати більшість у новому складі парламенту. Згідно з підсумками виборів політична сила втратила 62 місця, тож загальна кількість скоротилася до 240, що є найгіршим результатом за 15 років.
Глава уряду Індії надіслав Путіну “теплі привітання” після його так званого “переобрання” на пост глави РФ у березні.
Індія зберегла нейтральну позицію щодо повномасштабної війни, утримуючись від публічної критики вторгнення Путіна, намагаючись підтримувати зв’язки із Заходом.
Станом на сьогодні, Індія є третім за величиною споживачем сирої нафти у світі та основним покупцем російської нафти, збільшивши закупівлю більш ніж у 20 разів проти показника 2021 року.
У квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними.
Разом з тим, федеральна поліція Індії повідомила, що чотирьох осіб, пов’язаних з мережею торговців особами, заарештували за те, що вони заманювали молодих людей до Росії обіцянкою прибуткової роботи або вступу до університету, а насправді намагались змусити їх воювати проти України.
Індія відмовилася критикувати російське вторгнення в Україну, стверджуючи, що всі вторгнення та війни неприпустимі. Країна також відмовилася підписати комюніке, видане наприкінці Глобального саміту у Швейцарії.
Тим часом зв’язки між Росією та Китаєм зростають, факт, що фіксує пильне око Нью-Делі.
- Нафтопереробні підприємства Індії будуть отримувати більше нафти зі США після того, як через посилення санкцій проти РФ довелось шукати нові джерела постачання.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
- Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.
Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.