Прем’єр-міністр Індії прибув до Москви

Джерело: tagesschau

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді вперше з початку повномасштабно війни Росії проти України відвідує лідера Кремля Володимира Путіна. Зауважується, що серед тем, які планують обговорити на зустрічі — вторгнення Росії в Україну.

Ми прагнемо відігравати допоміжну роль для мирного та стабільного регіону, — зазначив Моді. Він сподівається обговорити всі аспекти двосторонньої співпраці з Путіним.

Росія є важливим постачальником енергоресурсів для Індії.

Зокрема користуючись з доходів від продажу російської нафти, яку Індія отримує зі знижкою через західні санкції проти Москви, Путін може продовжувати фінансувати свою армію у війні проти України.

Індія позиціює себе як нейтральна країна у війні.

Раніше у МЗС Індії поінформували, що Моді перебуватиме протягом двох днів у Москві на запрошення Путіна для проведення 22-го щорічного індійсько-російського саміту. Зазначалося, що “лідери розглянуть весь спектр багатогранних відносин між двома країнами та обміняються думками щодо сучасних регіональних і глобальних проблем, що становлять взаємний інтерес”.

Раніше Кремль заявив, що запланований візит, ймовірно, відбудеться в липні. Речник Дмитро Пєсков назвав візит “дуже важливим”.

Востаннє прем’єр Індії відвідував Росію в 2019 році на економічному форумі. Тоді він приїжджав до Владивостока. Водночас столицю РФ прем’єр Індії востаннє відвідував у 2015 році.

Моді відвідує Росію після того, як очолив уряд втретє. Однак, його партія не змогла отримати більшість у новому складі парламенту. Згідно з підсумками виборів політична сила втратила 62 місця, тож загальна кількість скоротилася до 240, що є найгіршим результатом за 15 років.

Глава уряду Індії надіслав Путіну “теплі привітання” після його так званого “переобрання” на пост глави РФ у березні.

Індія зберегла нейтральну позицію щодо повномасштабної війни, утримуючись від публічної критики вторгнення Путіна, намагаючись підтримувати зв’язки із Заходом.

Станом на сьогодні, Індія є третім за величиною споживачем сирої нафти у світі та основним покупцем російської нафти, збільшивши закупівлю більш ніж у 20 разів проти показника 2021 року.

У квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними.

Разом з тим, федеральна поліція Індії повідомила, що чотирьох осіб, пов’язаних з мережею торговців особами, заарештували за те, що вони заманювали молодих людей до Росії обіцянкою прибуткової роботи або вступу до університету, а насправді намагались змусити їх воювати проти України.

Індія відмовилася критикувати російське вторгнення в Україну, стверджуючи, що всі вторгнення та війни неприпустимі. Країна також відмовилася підписати комюніке, видане наприкінці Глобального саміту у Швейцарії.

Тим часом зв’язки між Росією та Китаєм зростають, факт, що фіксує пильне око Нью-Делі.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.