Президент Бразилії: ні Путін, ні Зеленський не готові до миру

Джерело: SkyNews

Президент України Володимир Зеленський нещодавно спрогнозував, що мирний саміт з РФ може відбутися протягом наступних кількох місяців, одначе, Бразилія, схоже, має протилежні очікування.

Глава Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва вважає, що ні лідер РФ Володимир Путін, ні український президент Володимир Зеленський “не готові до миру”.

Виступаючи 2 серпня, Лула да Сілва припустив, що мирні пропозиції не будуть досягнуті, доки Росія та Україна не виявлять бажання вести переговори.

Роль Бразилії полягає в тому, щоб разом з іншими спробувати досягти мирної пропозиції, коли цього захочуть обидві країни, — пояснив він.

Минулими місяцями глава Бразилії намагався створити групу нейтральних країн для початку мирних переговорів. Але після того, як він вступив на посаду в січні, президента критикували за заяви, що Україна та Росія однаково відповідальні за війну.

У травні він відмовився від запланованої зустрічі з Зеленським на тлі саміту G7 в Японії, заявивши, що український лідер не з’явився через запізнення.

Через кілька днів Лула поговорив з Путіним телефоном. Він відхилив запрошення відвідати Москву, але зазначив, що готовий говорити з обома сторонами про забезпечення миру.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.