Президент Фінляндії затвердив закон, який блокуватиме міграцію з Росії

Джерело: Yle

Президент Фінляндії Олександр Стубб 16 липня підписав закон про депортацію, який почне діяти з 22 липня упродовж року.

Цей закон ухвалено у відповідь на побоювання щодо зростання російської міграції на східному кордоні. Він надасть фінським прикордонникам право відмовляти у прийнятті прохань про надання притулку за певних умов.

“Я розумію всі правові та гуманітарні складнощі, пов’язані з цим законом. Обговорення засвідчило тверду прихильність фінів до питань національної безпеки та правової держави”, – написав Стубб в Instagram.

Основною зміною є те, що відтепер шукачів притулку, які намагаються в’їхати до Фінляндії, можуть не допустити або вислати з країни. Це означає, що фінські прикордонники більше не зобов’язані приймати заявки від усіх на східному кордоні.

Однак закон не буде впроваджено негайно після ухвалення. Як надзвичайний захід, уряд і президент повинні разом оцінити, коли буде досягнутий поріг для його імплементації.

Міністерка внутрішніх справ Марі Рантанен зазначила, що для активації закону потрібен високий поріг. Нині немає ситуації, яка б вимагала його застосування.

Минулого тижня парламент ухвалив урядовий законопроєкт 167 голосами проти 31.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.