Президент Румунії оголосив про намір балотуватися на посаду генсека НАТО
Джерело: G4media
Президент Румунії Клаус Йоганніс оголосив про рішення балотуватися на посаду Генерального секретаря НАТО.
Йоганніс зазначив, що Румунія бере участь у “всіх місіях НАТО, робить внесок на Балканах, у безпеку Чорного моря, та безумовно підтримує Україну”.
Я висуваю кандидатуру від імені Румунії з усією відповідальністю, і це рішення базується на результатах Румунії, досвіді, накопиченому протягом двох мандатів президента, глибокому розумінні викликів, з якими зіштовхуються НАТО, Європа та особливо наш регіон, і моя тверда відданість основним цінностям і цілям НАТО, — наголосив він.
Румунія два десятиліття тому стала членом НАТО, і, як зазначив глава держави, парасолька Альянсу надала країні найсильніші гарантії безпеки в історії.
Він також наголосив, що кордони НАТО стають першочерговими, а зміцнення східного флангу залишатиметься довгостроковим пріоритетом.
У нас складне сусідство з Росією, і ми ретельно підготувалися. Румунія не змогла б економічно розвиватися, не змогла б залучити інвесторів без надійних гарантій національної безпеки. І ці гарантії безпосередньо пов’язані з членством в НАТО, — додав Йоганніс, водночас зазначивши, що НАТО потребує, зі свого боку, “оновлення погляду на свою місію”.
На цю посаду також претендує прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, котрого вважають фаворитом у боротьбі за главу НАТО. Одначе, повідомляється, що він поки що не може набрати достатню кількість голосів через протидію союзників на східному фронті, таких як Болгарія, Угорщина, Туреччина та Румунія.
- За даними ЗМІ глава уряду Нідерландів Марк Рютте може стати новим генеральним секретарем НАТО. Країни, які підтримують його кандидатуру, закулісно працюють над тим, щоб рішення про його призначення ухвалили до літа.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- У випадку загрози НАТО може перебазувати до Польщі до 300 тисяч військовослужбовців сил високої готовності, повідомив заступник начальника Генштабу Збройних Сил Республіки Польща генерал Кароль Димановський.
- НАТО запроваджує у Литві ротаційну модель ППО. Згідно з даними ЗМІ, у країні розміщують зенітно-ракетні комплекси Patriot.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.