Президент Румунії оголосив про намір балотуватися на посаду генсека НАТО

Джерело: G4media

Президент Румунії Клаус Йоганніс оголосив про рішення балотуватися на посаду Генерального секретаря НАТО.

Йоганніс зазначив, що Румунія бере участь у “всіх місіях НАТО, робить внесок на Балканах, у безпеку Чорного моря, та безумовно підтримує Україну”.

Я висуваю кандидатуру від імені Румунії з усією відповідальністю, і це рішення базується на результатах Румунії, досвіді, накопиченому протягом двох мандатів президента, глибокому розумінні викликів, з якими зіштовхуються НАТО, Європа та особливо наш регіон, і моя тверда відданість основним цінностям і цілям НАТО, — наголосив він.

Румунія два десятиліття тому стала членом НАТО, і, як зазначив глава держави, парасолька Альянсу надала країні найсильніші гарантії безпеки в історії.

Він також наголосив, що кордони НАТО стають першочерговими, а зміцнення східного флангу залишатиметься довгостроковим пріоритетом.

У нас складне сусідство з Росією, і ми ретельно підготувалися. Румунія не змогла б економічно розвиватися, не змогла б залучити інвесторів без надійних гарантій національної безпеки. І ці гарантії безпосередньо пов’язані з членством в НАТО, — додав Йоганніс, водночас зазначивши, що НАТО потребує, зі свого боку, “оновлення погляду на свою місію”.

На цю посаду також претендує прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, котрого вважають фаворитом у боротьбі за главу НАТО. Одначе, повідомляється, що він поки що не може набрати достатню кількість голосів через протидію союзників на східному фронті, таких як Болгарія, Угорщина, Туреччина та Румунія.

Служба безпеки України повідомила про підозру настоятелю одного з храмів Харківської єпархії УПЦ МП у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України.

Командирам бригад Збройних Сил України доручено сформувати штатні підрозділи рекрутингу для покращення організації та супроводу заходів з вербування добровольців. Відповідне завдання визначено організаційною директивою головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

В Європейському Союзі відновили дискусії щодо відправки іноземних військових контингентів та приватних оборонних компаній до України. За інформацією видання, активізація цих обговорень пов’язана з перемогою Дональда Трампа на президентських виборах у США.

Триває 1006-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 732 тисячі осіб.

За оцінками аналітиків, останнім часом росіяни просуваються значно швидше, ніж за весь 2023 рік, і не полишають намірів захопити всю Донецьку область.