Президент Румунії схвалив навчання 50 українських пілотів на F-16 у країні

Джерело: Digi24

Президент Клаус Йоганніс схвалив навчання українських військових у Румунії. Мовиться про десятки пілотів, які навчатимуться на літаках F-16 на румунській військовій базі у Фетешті.

Крім того, Йоганніс повідомив парламент, що дозволив транзит територією країни військової допомоги Україні від Фінляндії.

Листом президент Румунії повідомив парламенту, що погодив транзит в Україну переданого Фінляндією обладнання й матеріальних цінностей та навчання близько 50 українських пілотів.

Інформацію глави держави передали Комісіям з питань оборони та проголосують у порядку денному наступного спільного пленуму.

Влада не повідомляє, коли розпочнуть навчання, однак, джерела Digi24 зазначають, що українські військові мають прибути на авіабазу цього літа. Очікується, що навчання пілотів F-16 завершиться наприкінці року.

Стало відомо, що вже до липня Україна може отримати перші шість винищувачів із приблизно 45 заявлених. За даними видання, 12 українських пілотів будуть готові до бойових польотів на F-16 влітку 2024 року.

Раніше у CNN повідомляли, що до літа цього року четверо українських льотчиків завершать навчання на винищувачах F-16. За словами речниці Національної гвардії Арізони, військові розпочали підготовку на базі 162-го винищувального крила в Тусоні у середині жовтня.

У лютому генерал Ден Гокансон, керівник Національної гвардії, повідомив, що, попри обмежені фінансові ресурси США для надання додаткового озброєння та допомоги Києву, у Національній гвардії США є достатньо коштів для навчання українських льотчиків на винищувачах F-16.

Почалися роботи з розширення військового комплексу 57-ї авіабази ВПС Румунії “Міхаїл Когелнічану”, що може стати найбільшою в Європі військовою базою НАТО до 2040 року. Уряд Румунії спрямовує майже 2,5 мільярда євро на цей проєкт.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.