Пил із Сахари пошириться на значну частину України: синоптикиня Діденко про небезпеку явища

Джерело: Наталка Діденко/Telegram

Синоптикиня Наталка Діденко пояснила природу явища “пилу із Сахари”, що вже найближчим часом пошириться на значну частину України. Діденко закликала подбати про зволоження житлових приміщень, а також застерегла осіб із проблемами дихання від тривалого провітрювання помешкань.

Пил, який переміщується із районів красивенної, але часом небезпечної пустелі Сахари, охопив вже значну частину Європи, добирається і до України. Наше запилення повітря — це відголоски справді піщаної далекої бурі, — зазначила синоптикиня.

Водночас вона закликала не поспішати називати це пиловою бурею саме в Україні. Додавши, що пилова буря — коли тривалий час дме сильний вітер, пересушується грунт, тоді вітер і ганяє масштабними просторами пилюку, грунт, піщинки. Погіршується видимість, тьмяніє небо, пил не дає нормально дихати і осідає, де прийдеться.

Зауважила, що в Україні найчастіше пилові бурі виникають на півдні та південному сході. Водночас бувають винятки і масштабніші поширення.

Натомість теперішня ситуація — це перенесення атмосферою пилу із Сахари, що також може поширитися на значну частину України вже найближчим часом.

Тому подбайте про зволоження помешкань, людям із проблемами дихання — особливо обережно, вікна відкривайте дозовано. Як бачите, прийшло аномальне тепло із південних широт, проте додало ложку піщаного дьогтю, — мовила у дописі Діденко.

Окрім цього, синоптикиня поінформувала про погоду в Україні на 2 квітня. Зокрема у західних областях прогнозують дощ, місцями грози, та зниження температури повітря до +14+19 градусів.

Тоді як на решті території України без істотних опадів, +20+25 градусів.

Також Діденко попередила, що завтра очікується сильний вітер, пориви південні та південно-західні можливі до штормових, до 15-20 метрів за секунду.

У Києві прогнозують сильний південний вітер до штормових поривів 15-20 метрів за секунду. Окрім цього, можливе погіршення видимості, ускладнення самопочуття через перенесення пилюки із Сахари. Протягом вівторка в столиці — без опадів, хіба аж завтра ввечері місцями незначний дощ, часом із ГРОЗОЮ.

Максимальна температура повітря 2 квітня досягне +24 градусів.

Натомість впродовж 3, 4 та 5 квітня очікується зниження температури повітря.

А поки що вікна не мити, хай почекають пару днів, зробити легеньке вологе прибирання, особливо від котячої шерсті, провітрювати можна і треба, але дивіться просто по ситуації. І ще можна принагідно почитати про пустелю Сахару, — додала Діденко.

Довідка. Сахара — найбільша пустеля світу, площею 9 000 000 км² у Північній Африці. Назва походить від арабського позначення пустелі, “ṣaḥrā”. Сахару обмежують із заходу Атлантичний океан, з півночі Атлаські гори та Середземне море, зі сходу Червоне та з півдня Сахель.

Щороку пустеля Сахара викидає в атмосферу від 60 до 200 мільйонів тонн мінерального пилу. Більші частинки швидко осідають на землю, тоді як найдрібніші можуть долати тисячі кілометрів. Нещодавно хмара пилу з Сахари суттєво погіршила якість повітря в деяких регіонах.

Військовослужбовець 4-го Інтернаціонального легіону оборони України з позивним Декстер володіє іноземними мовами, має високооплачувану роботу в міжнародній компанії, складну повсякденну роботу, яка дає гідний прибуток, можливість жити спокійно, стабільно і безпечно, – що ще треба для щастя? Але як справжній чоловік і патріот, доброволець не зміг відсиджуватися осторонь, поки триває війна за волю і незалежність України та всього вільного світу, тож вирішив сказати історії своє слово. Двері Інтернаціонального легіону завжди були і залишаються відкритими для українців. Цей факт, зрештою, і визначив подальший шлях Декстера.

Сьогодні в Іспанії, Португалії та окремих районах Франції сталася масштабна аварія в електромережі. Причина поки що невідома. За інформацією місцевих служб, для повного відновлення електропостачання необхідно 6-10 годин. 

Нове дослідження, опубліковане в The Lancet, виявило, що добавки вітаміну D не забезпечують значного захисту від гострих респіраторних інфекцій, таких як застуда. Незважаючи на популярність вітаміну D у США, де він є другою за поширеністю добавкою, аналіз 46 досліджень за участю понад 64 000 осіб показав, що його прийом не знижує ймовірність захворіти, незалежно від віку, дозування чи рівня вітаміну в організмі.

Кажани — маловивчені  й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.

Сенатор від республіканців Джон Кеннеді заявив, що російський президент Володимир Путін дурить президента США Дональда Трампа, і йому слід дати зрозуміти, що Сполучена Штати “готові перетворити його й РФ на корм для риб”.