Рада ухвалила проєкт закону щодо повторного медогляду обмежено придатних чоловіків

Джерело: картка законопроєкту

21 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10313 про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист. Відтепер раніше визнані обмежено придатними до служби чоловіки повинні будуть протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд.

Обмежено придатні чоловіки мають пройти повторний медогляд, аби визначити придатність до військової служби, протягом дев’яти місяців.

У “Судово-юридичній газеті” акцентували, що Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки врахував поправку до другого читання, згідно з якою передбачено “установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби”.

Зауважується, що під час голосування у пленарному залі дану поправку на підтвердження не ставили, тож, вона має бути врахована і у фінальному тексті, який буде йти на підпис до голови Верховної Ради.

Окрім цього, виключено “або обмежену придатність” з п. “б” ч. 3 статті 26.

Норма регулювала, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу, звільняються за станом здоров’я — на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби. Отже, тепер залишиться лише норма про непридатність.

Також виключено норму про обмежену придатність з підстав припинення контракту і звільнення з військової служби.

Крім того, вилучено норму з ч. 6 ст. 26, яка встановлює, що військовослужбовці, які проходять кадрову військову службу, звільняються з військової служби за станом здоров’я на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії зокрема про обмежену придатність до військової служби.

Зауважимо, у пояснювальній записці зазначили, що проєкт Закону розроблено з метою удосконалення механізмів забезпечення деяких прав військовослужбовців, зокрема, на інформацію, медичне забезпечення, відпустки, а також прав поліцейських на одноразову грошову допомогу у разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності. Проєкт Закону передбачає правове регулювання й інших питань, пов’язаних із реалізацією прав військовослужбовців та військових посадових осіб під час проходження служби.

Президент Росії Володимир Путін вручив медаль “Золота зірка” молодшому сержанту Андрію Григор’єву із Якутії, який в рукопашному бою вбив воїна 71-шої окремої єгерської бригади ДШВ ЗСУ Дмитра Масловського з позивним “Кобра”.

Сьогодні, 23 лютого, свій 71 день народження святкує третій президент України Віктор Ющенко. Лідер гурту “Kozak System” Іван Леньо привітав політика зі святом.

Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи зустріч із Дональдом Трампом у США, заявив, що Україна “не переживе війну” без підтримки Вашингтона.

Американська блогерка Ешлі Сент-Клер подала до Верховного суду Мангеттена дві заяви, у яких вимагає юридично визнати мільярдера Ілона Маска батьком її дитини та отримати одноосібну опіку над п’ятимісячним сином.

Триває 1096-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 867 тисяч осіб.