Reuters: Білий дім може піти на поступки для Конгресу в обмін на надання допомоги Україні

Джерело: Reuters

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість підтримати запропоновані республіканцями зауваження відносно безпеки кордонів, щоб забезпечити нову військову допомогу Україні та Ізраїлю в законопроєкті про додаткове фінансування, повідомило джерело, знайоме з обговореннями.

Білий дім і Конгрес США намагаються укласти угоду, яка передбачала б надання військової допомоги двом країнам і водночас перешкоджала нелегальній міграції через американо-мексиканський кордон.

Республіканці відмовилися схвалити збільшення фінансування України без додаткових заходів щодо скорочення рекордної кількості мігрантів, які намагаються нелегально перетнути кордон США, що призвело до складних переговорів, які об’єднували в основному непов’язані між собою питання.

Президент Джо Байден, демократ, котрий готується на переобрання у 2024 році, заявив, що він готовий піти на значні поступки щодо безпеки кордону, оскільки республіканці в Сенаті відхилили пакет допомоги Демократичної партії з фінансуванням кордонів у розмірі 20 мільярдів доларів.

Співрозмовник видання зауважив, що Адміністрація Байдена розглядає підвищення стандартів перевірок притулків для мігрантів.

Окрім цього, також обговорюється розширення процесу “швидкої депортації” по всій країні та положення про “безпечну третю країну”, згідно з якою, держава, через яку мігранти потрапляють до США, відмовлятиме у наданні притулку.

Сенатор-демократ Кріс Кунс заявив, що розрив між його партією та республіканцями залишається “вперто великим”, одначе, він залишається оптимістичним щодо консенсусу.

Речниця Білого дому Карін Жан-П’єр розкритикувала республіканців під час пресбрифінгу 7 грудня: “Вони граються з нашою національною безпекою”.

Своєю чергою, сенатор-республіканець Том Тілліс, член двопартійної групи, яка намагається досягти компромісу відносно безпеки кордону, заявив 6 грудня, що будь-яка пропозиція повинна буде скоротити нелегальну імміграцію принаймні вдвічі, і що він не знає, чи вдасться досягти угоди до Різдва.

Сенат Сполучених Штатів не підтримав припинення дебатів щодо законопроєкту про пакет міжнародної допомоги, який, зокрема, передбачає продовження фінансової підтримки України.

Законопроєкт залишився без підтримки Сенату. Проти проголосував 51 сенатор, з яких 49 республіканців. Республіканці наполягають на тому, щоб будь-яка допомога Україні була пов’язана з міграційною реформою та реформою надання притулку в США.

  • 6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони, використовуючи обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Києву. Пакет на 175 млн доларів містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, Javelin та артилерійські боєприпаси.
  • Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання міграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
  • Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
  • 7 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Сполучені Штати та Велика Британія перебувають в “узгодженості”, коли мовиться про забезпечення поразки Володимира Путіна у війні проти України.

В зоопарку у Балтіморі (штат Меріленд, США) помер африканський пінгвін, який допоміг врятувати свій вид від вимирання, залишивши після себе понад 200 нащадків, та проживши набагато довше, ніж очікувалося.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.