Reuters: G7 планує попередити невеликі китайські банки про зв’язки з Росією

Джерело: Reuters

Офіційні особи США очікують, що наступного тижня заможні демократичні країни G7 надішлють нове жорстке попередження меншим китайським банкам через допомогу Росії в ухиленні від західних санкцій.

Джерела повідомляють, що лідери на саміті 13-15 червня в Італії, організований прем’єр-міністеркою Джорджією Мелоні, зосередять увагу на загрозі, яку становить зростання китайсько-російської торгівлі, і на тому, що з цим робити.

Передбачається, що ці розмови, ймовірно, призведуть до публічних заяв стосовно проблеми китайських банків.

Очікується, що Сполучені Штати та партнери по G7 – Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія – не вживатимуть жодних негайних каральних заходів проти будь-яких банків під час саміту, таких як обмеження їхнього доступу до системи обміну повідомленнями SWIFT або припинення доступу до долара. Лідери зосереджені на невеликих установах, а не на найбільших китайських банках, уточнило одне з джерел.

Заступник радника з питань національної безпеки з міжнародної економіки Дейліп Сінгх цього тижня повідомив Центру нової американської безпеки, що він очікує, що лідери G7 націляться на підтримку Китаєм російської економіки.

Наше занепокоєння полягає в тому, що Китай все більше стає фабрикою російської військової машини. Ви можете назвати це арсеналом автократії, якщо врахувати, що військові амбіції Росії, очевидно, загрожують існуванню України, але все більше європейській безпеці, НАТО та трансатлантичній безпеці, – пояснив він.

Сінгх та інші високопосадовці адміністрації Байдена кажуть, що Вашингтон і його партнери готові застосувати санкції та жорсткіший експортний контроль, щоб зменшити здатність Росії обходити західні санкції, включно з санкціями проти банків та інших фінансових установ.

Вашингтон готовий наступного тижня оголосити нові значні санкції щодо фінансових і нефінансових цілей, повідомило джерело.

Очікується, що цьогорічний саміт G7 також зосередять на залученні прибутків, отриманих від заморожених російських активів на користь України.

Раніше ми повідомляли, що Сполучені Штати та інші країни можуть вжити заходів проти китайських фірм і фінансових установ через підтримку КНР російської війни проти України.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.