РФ не вдалося переобратися до Організації із заборони хімічної зброї

Джерело: пресслужба ОЗХЗ

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

Так, на голосуванні 28-ї Конференції країн-учасниць організації Росія програла Україні, Польщі та Литві за місце у раді від регіону Східна Європа.

Загалом до ради обрано 21 країну. Від групи Західної Європи та інших держав місця отримали Бельгія, Данія, Греція, Іспанія та Нова Зеландія, від Азії – Бангладеш, Іран, Малайзія та Пакистан, від Африки –   Алжир, Гана, Нігерія та ПАР, від Латинської Америки – Еквадор, Чилі, Сальвадор та Гватемала.

Згідно зі статутом ОЗХЗ, рада виступає головним координатором розслідувань випадків застосування хімічної зброї, розглядає прохання про захист від застосування хімзброї або загрози застосування, а також візує угоди про проведення перевірок.

Довідка. Організація із заборони хімічної зброї, ОЗХЗ — незалежна міжнародна організація, створена за підтримки ООН 29 квітня 1997, після набуття чинності Конвенції про заборону хімічної зброї, відкритої до підписання в січні 1993 року.

Головні завдання — забезпечення контролю за дотриманням заборони на використання хімічної зброї, ліквідації її запасів, сприяння розвитку співпраці в галузі мирної хімії, надання допомоги державам у забезпеченні захисту від хімічної зброї, забезпечення нерозповсюдження хімічної зброї. Вона стежить за дотриманням і виконанням Конвенції і встановлює умови для знищення хімічної зброї.

На фронті загинув командир роти у лавах 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, один із лідерів Пласту, співтворець Самооборони Майдану, капітан ЗСУ Роман Орищенко.

В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.

У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.