РФ обстрілює Україну ракетами, які отримала від Києва наприкінці 90-х років за газові борги – розслідування «Схем»

Фото: radiosvoboda.org

Джерело: “Схеми”

Журналісти проєкту “Схеми” знайшли докази того, що Росія завдає по Україні ракетних ударів ракетами Х-55, які отримала від Києва у межах угоди 1999 року між урядами країн щодо погашення заборгованості за газ.

Журналісти ознайомились з текстом угоди і списком номерів переданих ракет і співставили з номерами тих Х-55, якими Росія обстрілює Україну від початку повномасштабного вторгнення.

Таким чином журналісти виявили щонайменше з десяток ракет зі списку, які РФ запустила по українських містах – частину з них збили сили української ППО, частина влучила у житлові будинки.

Угоду щодо передачі ракет “Схеми” розшукали в архівах. Вона була підписана між урядом України, очолюваним Валерієм Пустовойтенком та урядом РФ, який очолював Володимир Путін. Підписали угоду в Ялті.

Фото: radiosvoboda.org

Відповідно до умов угоди, Україна передала Росії 8 бомбардувальників Ту-160, 3 бомбардувальники Ту-95МС та 575 крилатих ракет Х-55. Взамін РФ “пробачила” Україні газовий борг на суму 275 мільйонів гривень.

Разом з угодою журналісти отримали список з усіма номерами переданих ракет і співставили з номерами Х-55, якими Росія обстрілювала Україну після початку повномасштабного вторгнення РФ.

У списку є три ракети, збиті силами ППО над Києвом та областю у січні, квітні та травні 2023 року.

Ще однією ракетою зі списку окупанти вдарили по Києву у грудні 2022 року. Тоді вона поцілила у житловий будинок, внаслідок чого загинула жінка. Інша ракета, яку Україна також віддала Росії, влучила в будинок на Київщині. Під час обстрілу постраждала дитина.

Ще кілька ракет журналісти проєкту ідентифікували за допомогою світлин із номерами на уламках, отриманих від джерел у правоохоронних органах.

Загалом журналістами було виявлено понад десяток ракет, які РФ отримала від України, а зараз ними ж обстрілює мирні міста. Частина з цих збитих ракет нині зберігається у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз.

  • В Україні волонтери розробили недорогу крилату ракету, яка, як сподіваються, зможе “подолати” російську протиповітряну оборону, щоб ракети з боєголовками з більшою ймовірністю досягали своїх цілей.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.