РФ вже використала щонайменше 24 балістичні ракети виробництва КНДР, – генпрокурор

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що під час ракетних обстрілів України РФ вже використала щонайменше 24 балістичні ракети виробництва Північної Кореї.

“Наразі щонайменше 24 балістичні ракети, ймовірно, вироблені в Північній Кореї, використано під час російських ракетних атак на території України”, – сказав Костін.

Він додав, що в період з 30 грудня 2023 року до 7 лютого 2024 року ворог здійснив щонайменше 12 ударів по семи регіонах України цим типом ракет. 

“Ці ракети мають різні маркувальні номери, на них є символи, які можуть свідчити про корейське походження. Також характер та обсяг руйнувань (розмір воронки, вражаюча дія), особливість траєкторії польоту були різними. Тобто ці ракети мають більший діаметр, ніж аналогічні моделі російського та радянського походження”, – зазначив Костін.

Генеральний прокурор  додав, що точність цих ракет викликає запитання й “із 24 випущених ракет відомо про два порівняно точних влучання”.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.