РФ завдала екології збитків на $9 млрд, обстрілюючи об’єкти Міноборони
Джерело: Міноборони
Збитки, завдані довкіллю російськими обстрілами українських військових об’єктів, оцінюються приблизно у 367 млрд грн, що еквівалентно близько 9 млрд дол.
Екологічними наслідками російської агресії є забруднення земель мільйонами тонн будівельного сміття, уламками бетону, скла, азбесту, нафтопродуктами, важкими металами та вибухонебезпечними предметами, а також пожежі, які знищили тисячі гектарів лісів.
Як зауважив начальник управління екологічної безпеки Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Юрій Ситник, ці дані лише частково відображають обсяг екологічних втрат, оскільки повна оцінка збитків вимагає тривалих наукових досліджень і постійного моніторингу.
У Міноборони пояснили, що екологічні наслідки війни не менш загрозливі, ніж гуманітарні чи економічні — вони вже зараз змінюють ландшафти, забруднюють ґрунти, водне середовище, атмосферне повітря та матимуть довгостроковий вплив на здоров’я населення та стійкість екосистем.
Протягом 2023-2025 років Головне управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки в рамках проєктів, спрямованих на реабілітацію довкілля, налагодило співпрацю з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE), Програмою ООН з розвитку (UNDP), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO), Програмою ООН з охорони довкілля (UNEP).
Серед подальших кроків з подолання наслідків агресії РФ зокрема створення Міжнародного науково-технологічного центру екологічних досліджень та ліквідації наслідків війни.
Зауважимо, раніше міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС поінформувала, що станом на 2025 рік збитки довкіллю України внаслідок російської агресії перевищили 85 млрд євро.
До того, українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
- Російські окупанти публікують фотографії, на яких показують свої “трофеї” – вбитих в українських заповідниках тварин, що знаходяться на межі зникнення.
- 16 липня голова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що російські війська цілеспрямовано обстрілює лісові насадження Харківської області, викликаючи пожежі.
- Під час конференції СОР28 очільник Міндовкілля України Руслан Стрілець і держсекретар з питань навколишнього середовища, харчування та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Стів Барклі підписали меморандум про співпрацю у відновленні лісів та нацпарків.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).