Рішення стосовно постачання Taurus Україні можуть ухвалити вже «незабаром» – ЗМІ
Джерело: T-online
У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.
Дебати про ракети для України набирають обертів. Нині, окрім опозиції, все більше політиків із правлячих партій закликають передати Україні керовані ракети Taurus. Однак поки уряд що поводив себе стримано щодо коментарів. Міністр оборони Борис Пісторіус також заявив кілька днів тому, що постачання Taurus “наразі не є пріоритетом”.
Одначе, тепер рішення, здається, неминуче. Як можна почути в колах СДПН, федеральний уряд хоче оголосити про спорядження в Україну крилатих ракет Taurus вже “незабаром”, інформує видання.
Наразі рішення опрацьовують зі Сполученими Штатами – найважливішим партнером Німеччини та найбільшим прихильником України.
Джерела T-Online припустили, що надання Taurus може бути пов’язане з ймовірним рішенням Вашингтона постачити Києву свої ракети ATACMS.
Довідка. Taurus – німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 км, є аналогом британських Storm Shadow, які успішно використовують ЗСУ. Це авіаційна крилата ракета класу повітря-земля, призначена для високоточних ударів та ураження високозахищених і заглиблених цілей.
- Франція надасть Україні далекобійні ракети – Макрон.
- За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
- 9 серпня Німеччина оновила список військової допомоги Україні, в якому, зокрема, дві нові установки Patriot.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.