Різдвяні та новорічні свята «на порозі»: рятувальники закликають не забувати про безпеку

Джерело: Вінницька ОВА

Вже зовсім скоро розпочнеться різдвяно-новорічний період, коли навколо багато святкової ілюмінації, свічок та бенгальських вогнів. Рятувальники нагадують, що подібний інтер’єр може бути небезпечним і призвести до пожеж, якщо не дотримуватися правил протипожежної безпеки.

З метою зменшення ризиків виникнення пожежі, рятувальники рекомендують:

  1. Встановлювати ялинку лише на стійкій основі – так, щоб гілки не доторкалися до стін і стелі.
  2. Забезпечити відстань від ялинки до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей не менше одного метра.
  3. Не розташовувати ялинку на шляхах евакуації.
  4. Уникати встановлення ялинки на високій підставці (стілець, табуретка, журнальний столик і т. д.).
  5. Не використовувати свічки, бенгальські вогні та саморобні електрогірлянди на ялинці.
  6. Утримуватися від прикрашання ялинки целофановими іграшками, марлею і ватою, а також не використовувати свічки для ілюмінації.
  7. Для ілюмінації використовувати електролампочки напругою до 12 В, з потужністю не більше 25 Вт.
  8. Не залишати увімкненими в електричну мережу електроприлади без нагляду.
  9. Забороняти дітям самостійно вмикати гірлянду та електроприлади.

Рятувальники закликають негайно телефонувати за номером “101” у випадку пожежі.

Фотопастки зафіксували різноманітне життя тварин у нацпарку “Черемоський” під час літнього моніторингу. Це ефективний спосіб спостереження за дикою природою, котрий дозволяє детально вивчати поведінку та міграцію тварин у їхніх природних середовищах.

Українські аграрії вже намолотили майже 63,7 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур на площі 18,1 млн га. Загалом зібрано 45,1 млн тонн зернових та 18,6 млн тонн олійних.

28-29 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан планує відвідати Грузію з офіційним візитом. Інформацію про це підтвердила пресслужба адміністрації уряду.

Під час засідання 10-ї наради Сторін Водної конвенції українська делегація звернула увагу на екологічні наслідки дій Росії, включно з катастрофою на Каховській ГЕС. Делегати закликали до об’єднання зусиль для притягнення Росії до відповідальності за злочини проти довкілля. Представник України презентував Національний план співпраці з транскордонного моніторингу вод. 

В Україні зросла кількість протоколів за порушення мовного закону. Зокрема на середину жовтня зафіксовано 216 випадків, що на 70% більше проти минулого року. Порушники отримали 64 штрафи та 91 попередження.