«Російська ненависть до інших націй системна» – Зеленський про події у Дагестані

Джерело: Володимир Зеленський/Twitter

Надвечір 29 жовтня президент Володимир Зеленський, на тлі антисемітських погромів в аеропорту РФ, заявив, що російська ненависть до інших націй глибоко вкорінена у систему.

Зеленський назвав “жахливими” відео з російської Махачкали, на яких розлючений натовп увірвався в аеропорт у пошуках громадян Ізраїлю на рейсі з Тель-Авіва. Глава української держави нагадав, що це не поодинокий випадок у Махачкалі, пояснивши, що це частина масово поширеної в Росії культури ненависті до інших народів, яку пропагують державне телебачення, експерти та влада.

За останній рік російський міністр закордонних справ дозволив собі низку антисемітських висловлювань. Російський президент також використовував антисемітські образи. Для російських пропагандистів на офіційному телебаченні риторика ненависті є звичною справою. Навіть нинішня ескалація на Близькому Сході спричинила антисемітські заяви російських ідеологів, — зазначив Зеленський.

Він додав, що російський антисемітизм і ненависть до інших націй “системні й глибоко вкорінені”. І зауважив, що ненависть – це те, що спонукає до агресії й терору, закликавши працювати разом, щоб протистояти ненависті.

Нагадаємо, сотні осіб зібралися в аеропорту столиці Дагестану перед прибуттям рейсу з Тель-Авіва. Учасники заворушень із палестинськими прапорами та плакатами  прорвалися до літака та перевіряли машини, які виїжджають з аеропорту, щоб знайти “біженців з Ізраїлю”.

Поліція не перешкоджала діям натовпу, однак почала глушити зв’язок у районі аеропорту. Щгодом мітингувальники почали закидувати росгвардію камінням. Після того як учасники акції прорвалися на злітну смугу, прибув спецназ. Міністр Дагестану з питань національної політики Енрік Муслімов та міністр у справах молоді Каміл Саїдов прибули на місце для переговорів.

  • Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі.
  • Агентство ООН у справах дітей (ЮНІСЕФ) повідомило, що втратило зв’язок з усіма своїми співробітниками на території Сектора Гази.
  • Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен відкликав дипломатів з Туреччини через погіршення відносин між двома країнами.
  • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звернувся до Ізраїля з закликом “вийти зі стану божевілля” і припинити атаки на Сектор Гази.
  • Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу звернувся до мільярдера Ілона Маска із закликом почати боротьбу проти антисемітизму на його платформі X.

Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.

На Херсонщині окупанти тричі атакували будинок у селі Саблуківка за допомогою безпілотників. Місцеві жителі не постраждали.

На війні, яку розв’язала Росія, загинув журналіст і військовослужбовець Андрій Андросович.

Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте НАТО заявив, що Альянс збільшить свою військову присутність у Балтійському морі після пошкодження підводного електрокабелю між Естонією і Фінляндією.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 27 грудня. Загалом, від початку доби відбулося 100 бойових зіткнень, 34 з них — на Покровському напрямку.