Нетаньягу закликав Маска боротися з антисемітизмом на платформі X

Джерело: France24

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу звернувся до мільярдера Ілона Маска із закликом почати боротьбу проти антисемітизму на його платформі X.

Як зауважили у виданні, розмова, яка транслювалася у соцмережі X, відбулася в той момент, коли Маск потрапив у суперечку з Антидифамаційною лігою (ADL) – єврейською організацією, що базується у США.

Маск звинуватив ADL у необґрунтованих звинуваченнях в антисемітизмі, які відлякали рекламодавців та завдали шкоди роботі його компанії та погрожував подати до суду.

При цьому відомо, що ADL впродовж багатьох років звинувачувала Twitter у поширенні антисемітської мови ненависті. Зокрема Маска звинуватили у тому, що проблемні та расистські висловлювання різко зросли у мережі X після того, як винахідник завершив поглинання компанії вартістю 44 мільярди доларів у жовтні минулого року.

“Я знаю вашу відданість свободі слова. Я поважаю це, тому що це є основою демократії, але я також знаю вашу опозицію до антисемітизму. Сподіваюся, ви знайдете можливість зупинити не лише антисемітизм, але й будь-яку колективну ненависть до людей, що містить антисемітизм”, — сказав Нетаньягу Маску.

Своєю чергою, Маск відповів, що він “загалом проти нападу на будь-яку групу, ким би вона не була”.

“Я підтримую те, що сприяє розвитку цивілізації і що в кінцевому підсумку веде нас до того, щоб стати цивілізацією, що летить у космос, і де ми розуміємо природу Всесвіту. Ми не можемо цього зробити, якщо є багато внутрішніх суперечок, а потім ненависть та негатив”, — підкреслив він.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.