Російські мільярдери збагатилися на $15 млрд після початку переговорів із Трампом

Джерело: Bloomberg Billionaires Index

Перші місяці 2025 року, що ознаменувалися переговорами США та РФ щодо України, стали успішним для найзаможніших російських мільярдерів. Їхній сукупний статок за цей час збільшився майже на $15 млрд, досягнувши $305 млрд.

Найбільше на початку року заробив власник структур у галузях металургії, гірничого видобутку, телекомунікацій та технологій, засновник холдингу USM (“Металоінвест”, Удоканська мідь, “Мегафон”) Алішер Усманов. Його статки зросли на $3,6 млрд, становивши $16,9 млрд. З таким обсягом активів він займає 129-й рядок у рейтингу найзаможніших осіб планети.

Статки співзасновника “Єврохіму” Андрія Мельниченка виросли за цей час до $22,7 млрд (+$2,5 млрд), він став 88-м у рейтингу. Третє місце із приросту розміру активів серед росіян посів сенатор від Дагестану Сулейман Керімов. Він за перші місяці 2025 року розбагатів на $2,45 млрд, розташувавшись на 311 позиції рейтингу. Володимир Потанін, найбільший акціонер “Норнікеля” та президент холдингу “Інтеррос”, який має найбільший статок серед російських мільярдерів, згідно з BBI, наростив статки на $2,2 млрд, посівши 57 місце рейтингу.

Серед мільярдерів із Росії є й ті, чий стан знизився. Усього таких четверо. Найбільший “невдаха” за перші місяці року — голова ради директорів сталеварної компанії НЛМК Володимир Лісін, що втратив $2,3 млрд (загалом йому належить $23,5 млрд). Слідом розташовані один із ключових акціонерів “Новатека” та “Сібура”, наближений до Володимира Путіна російський олігарх Геннадій Тимченко, який став біднішим на $1,57 млрд ($9,4 млрд); співзасновник “Альфа-Груп” Михайло Фрідман, який втратив $1,45 млрд ($13,3 млрд), і голови правління “Новатека” Леонід Міхельсон, чий статок зменшився на $1,3 млрд ($21 млрд).

Загалом у рейтингу BBI — 22 російські мільярдери, зокрема й засновник месенджера Telegram Павло Дуров. Його статки оцінюються в $12,6 млрд (зростання з початку року становило $1,6 млрд).

  • Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
  • Російські олігархи, попри санкції, залишаються клієнтами італійських компаній, що виробляють розкішні яхти.
  • В Анталії під час спроби втечі за кордон на яхті під українським прапором затримали двох громадян Росії – один з яких перебував у розшуку за “червоною карткою” Інтерполу за звинуваченням у хабарництві.
  • Американський уряд витрачає майже мільйон доларів щомісяця на утримання суперяхти, конфіскованої у російського олігарха Сулеймана Керімова, який через підтримку Кремля потрапив під санкції Заходу.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.