Російських спортсменів допустять до Паралімпіади-2024
Джерело: The Guardian
Російські спортсмени зможуть змагатися під нейтральним прапором на Паралімпіаді-2024 в Парижі. Відповідне рішення прийняли 29 вересня на Генасамблеї Міжнародного паралімпійського комітету (МПК) у Бахрейні.
Члени МПК спочатку проголосували проти повної заборони Паралімпійського комітету Росії – 74 голосів, “за” – 65. Потім проголосували за часткове відсторонення Паралімпійського комітету Росії (90 – “за”, 56 – “проти”).
“У результаті рішення Генасамблеї членство Росії призупинено на два роки. За винятком того, що її спортсмени (і відповідний допоміжний персонал) матимуть право брати участь під нейтральним прапором в Паралімпійських іграх, світових і регіональних чемпіонатах і санкціонованих змаганнях у шести видах спорту”, – йдеться в заяві МПК.
МПК також проголосував за те, щоб не відсторонювати спортсменів Білорусі.
Літні Паралімпійські ігри в Парижі відбуватимуться від 28 серпня до 8 вересня 2024 року.
Зазначимо, що минулого року МПК заборонив російським та білоруським спортсменам брати участь у змаганнях після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
- Українська асоціація футболу (УАФ) висловила незадоволення щодо сьогоднішнього рішення Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) про допущення команд U-17 з Росії до міжнародних змагань.
- Збірна України з пляжного футболу заявила, що не братиме участь у чемпіонаті світу з пляжного футболу. Причиною стала участь Білорусі в турнірі.
- Чеська поліція не дозволила російській тенісистці в’їхати до країни напередодні Відкритого чемпіонату Праги з тенісу (WTA Prague Open), оскільки нова постанова уряду забороняє в’їжджати спортсменам з Росії та Білорусі.
- Президент НОК України Вадим Гутцайт зазначив, що нині Україна розглядає можливість відмови від бойкоту спортивних змагань, у яких беруть участь атлети з РФ чи РБ.
- Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не допустив російських та білоруських спортсменів до участі в Азійських іграх-2023.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.