Росія масово переводить нафтові танкери під прапор Габону — Reuters
Джерело: Reuters
Росія активно переоформлює свої нафтові танкери під прапор Габону. За розрахунками, на початок лютого 42 судна компанії “Совкомфлот”, які раніше мали прапор Ліберії та Панами, тепер мають реєстрацію у Габоні.
Зміна реєстрації пов’язана із загрозою санкцій союзників США.
Наприкінці 2023 року США, Євросоюз і Велика Британія закликали Ліберію, Панаму і Маршаллові Острови здійснити більш тісний контроль за танкерами, щоб утримати ціну на російську нафту на рівні не вище $60 за барель. Ліберійський судновий реєстр LISCR особливо чутливий до санкцій, оскільки його штаб-квартира розташована у США, а не в Ліберії.
Близько 80% танкерів Совкомфлоту були зареєстровані у Ліберії та управлялися компанією Sun Ship Management (також відомою як SCF Management Services з Дубая). Їх обслуговування здійснювалося через LISCR, що надавало можливість суднам під санкціями Совкомфлоту перевозити нафту з РФ.
У зв’язку з цим LISCR навіть включили до списку “міжнародних спонсорів війни”. Наприкінці лютого Національне агентство України з питань запобігання корупції повідомило, що всі судна російського Совкомфлоту виключили з Ліберійського реєстру.
Міністр транспорту Габону Лоїк Мудума підтвердив Reuters, що багато танкерів із Ліберійського реєстру перереєструвалися в реєстрі Габону. При цьому він заявив, що якщо ці судна будуть займатися незаконною діяльністю, їх виключать з реєстру.
- Американський нафтопереробний завод імпортував 10 000 барелів російської нафти через лазівку для змішування на терміналах зберігання на Багамських островах.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.