Росія масово переводить нафтові танкери під прапор Габону — Reuters

Джерело: Reuters

Росія активно переоформлює свої нафтові танкери під прапор Габону. За розрахунками, на початок лютого 42 судна компанії “Совкомфлот”, які раніше мали прапор Ліберії та Панами, тепер мають реєстрацію у Габоні.

Зміна реєстрації пов’язана із загрозою санкцій союзників США.

Наприкінці 2023 року США, Євросоюз і Велика Британія закликали Ліберію, Панаму і Маршаллові Острови здійснити більш тісний контроль за танкерами, щоб утримати ціну на російську нафту на рівні не вище $60 за барель. Ліберійський судновий реєстр LISCR особливо чутливий до санкцій, оскільки його штаб-квартира розташована у США, а не в Ліберії.

Близько 80% танкерів Совкомфлоту були зареєстровані у Ліберії та управлялися компанією Sun Ship Management (також відомою як SCF Management Services з Дубая). Їх обслуговування здійснювалося через LISCR, що надавало можливість суднам під санкціями Совкомфлоту перевозити нафту з РФ.

У зв’язку з цим LISCR навіть включили до списку “міжнародних спонсорів війни”. Наприкінці лютого Національне агентство України з питань запобігання корупції повідомило, що всі судна російського Совкомфлоту виключили з Ліберійського реєстру.

Міністр транспорту Габону Лоїк Мудума підтвердив Reuters, що багато танкерів із Ліберійського реєстру перереєструвалися в реєстрі Габону. При цьому він заявив, що якщо ці судна будуть займатися незаконною діяльністю, їх виключать з реєстру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.