Росія не братиме участі в обговоренні членства України в НАТО – Шольц

Джерело: LRT

Канцлер Німеччини Олаф Шольц позитивно відреагував на результати саміту НАТО у Вільнюсі, окремо зазначивши, що Росія не впливатиме на вступ України до Альянсу.

Ми ухвалили дуже хороші рішення про перспективи України у НАТО. Можна по-різному його інтерпретувати, проте воно було одностайним, і президент України дуже високо оцінив це рішення”, – зауважив Шольц.

За його словами, Росія не братиме участі у дебатах щодо членства України.

Очевидно, що питання про членство в НАТО не буде обговорюватися іншими країнами, які не є частиною цього Альянсу. Росія не буде робити свій внесок у ці дебати”, – резюмував федеральний канцлер Німеччини.

Як повідомляли #Букви, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відповів на критику президента Володимира Зеленського щодо нерішучості НАТО в контексті членства України, зазначивши, що запропоновані умови для вступу в Північноатлантичний альянс – “абсолютно нормальні”.

Водночас 11 липня під час саміту НАТО у Вільнюсі Пісторіус заявив, що його країна виділяє пакет на суму майже 700 мільйонів євро. У ньому передбачено БМП Marder, ЗРК Patriot, танки Leopard та боєприпаси

Газета Süddeutsche Zeitung писала, що Україна отримає два ЗРК, 25 танків, 40 БМП та 20 тисяч артилерійських снарядів.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.