Росія не братиме участі в обговоренні членства України в НАТО – Шольц
Джерело: LRT
Канцлер Німеччини Олаф Шольц позитивно відреагував на результати саміту НАТО у Вільнюсі, окремо зазначивши, що Росія не впливатиме на вступ України до Альянсу.
Ми ухвалили дуже хороші рішення про перспективи України у НАТО. Можна по-різному його інтерпретувати, проте воно було одностайним, і президент України дуже високо оцінив це рішення”, – зауважив Шольц.
За його словами, Росія не братиме участі у дебатах щодо членства України.
Очевидно, що питання про членство в НАТО не буде обговорюватися іншими країнами, які не є частиною цього Альянсу. Росія не буде робити свій внесок у ці дебати”, – резюмував федеральний канцлер Німеччини.
Як повідомляли #Букви, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відповів на критику президента Володимира Зеленського щодо нерішучості НАТО в контексті членства України, зазначивши, що запропоновані умови для вступу в Північноатлантичний альянс – “абсолютно нормальні”.
Водночас 11 липня під час саміту НАТО у Вільнюсі Пісторіус заявив, що його країна виділяє пакет на суму майже 700 мільйонів євро. У ньому передбачено БМП Marder, ЗРК Patriot, танки Leopard та боєприпаси
Газета Süddeutsche Zeitung писала, що Україна отримає два ЗРК, 25 танків, 40 БМП та 20 тисяч артилерійських снарядів.
- Голова Комітету в закордонних справах парламенту Естонії Марко Міхкельсон розкритикував позицію НАТО щодо членства України в Альянсі, висловлену під час саміту, що проходить 11–12 липня у Вільнюсі.
- Прем’єрка Естонії Кая Каллас заявила, що рішення саміту НАТО про запрошення Україні приєднатися до Альянсу після “виконання умов” – це “стільки, скільки НАТО може нині їй запропонувати”.
- Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжила розмову з німецьким канцлером Олафом Шольцом щодо гарантій безпеки на шляху в НАТО. За результатами є домовленості щодо ЗРК Patriot і ракет до них.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.