Росіяни атакували цивільне судно під прапором Ліберії ракетою Х-31П – Сили оборони півдня
Джерело: Сили оборони Півдня
8 листопада, продовжуючи терор цивільного судноплавства, російські війська вдарили протирадіолокаційною ракетою Х-31П в напрямку одного з портів Одещини із літаків тактичної авіації в Чорному морі.
Зазначається, що ворожа ракета влучила у надбудову цивільного судна під прапором Ліберії в момент його заходу в порт.
Трьох членів екіпажу – громадян Філіппін – поранено, одного з них ушпиталено. Лоцман загинув, ще один працівник порту зазнав поранення, – повідомили у пресслужбі.
У Силах оборони наголосили, що сьогодні РФ вкотре підтвердила статус країни-терористки міжнародного масштабу.
Нагадаємо, у липні в межах “Чорноморської зернової ініціативи” Україна доправила до Ефіопії майже 300 тисяч тонн продовольства і ще 90 тисяч тонн зерна – в межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.
Окрім цього, 17 жовтня в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.
29 жовтня пані посол США в Україні Бріджит Брінк повідомила, що станом на сьогодні через Чорноморський гуманітарний коридор вже пройшло 53 судна з українським зерном.
- У межах гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine Україна планує відправити 57 тис. тонн зерна до Нігерії та Судану.
- 17 жовтня в адміністрації порту Констанца повідомили, що Україна відвантажила вже 10,5 мільйона метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт.
- Німеччина планує постачити Україні більше засобів ППО, щоб допомогти захистити зернові вантажі від російських бомбардувань.
- Конвої НАТО можуть захистити врожай зерна в Україні від Путіна – Bloomberg.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.