СБУ затримала контрактника Нацгвардії, який готував ворожі удари по столичних ТЕЦ
Джерело: пресслужба СБУ
Служба безпеки затримала ще одного агента ФСБ, який займався підготовкою нових повітряних атак Росії по об’єктах критичної інфраструктури Києва.
Фігурантом є контрактник однієї з військових частин Національної гвардії, якого російська спецслужба дистанційно завербувала у січні цього року.
Як зазначається, щоб залучити військового до негласної співпраці, ФСБ задіяла свого резидента (керівника агентурної групи). Ним виявився колишній військовослужбовець Нацгвардії, який звільнився зі служби за станом здоров’я та виїхав до однієї з європейських країн. Там він розпочав працювати на ФСБ.
Перебуваючи за межами України, резидент давав вказівки своєму агенту у Києві. Зокрема, попросив збирати геолокації теплових електростанцій у столиці. Також ворога цікавили відомості щодо технічного стану енергооб’єктів та рівня їхнього захисту підрозділами Сил оборони.
Далі, за даними СБУ, всю отриману інформацію російський агент направляв резиденту через месенджер у вигляді фотографій з описом системи охорони.
За кожне виконане завдання обидва фігуранти отримували від свого “куратора” з ФСБ від 100 до 1 тис. доларів США. Сума залежала від складності проведеної “роботи” і важливості здобутої інформації.
Вдалося встановити, що розвідувальні відомості потрібні були окупантам для підготовки до нових повітряних ударів по Києву на період холодів.
Співробітники СБУ затримали російського агента у результаті багатоетапної спецоперації під час виконання ним ворожого завдання. При обшуках за місцем його проживання у Києві виявлено комп’ютерну техніку та мобільний телефон із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь РФ.
Нині слідчі Служби безпеки повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).
Затриманий агент ФСБ перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі. Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності його резидента, який переховується за кордоном.
- Контррозвідка Служби безпеки затримала учасника агентурної мережі ФСБ, яка на 9 травня цього року готувала замах на командування Сил оборони у Запорізькій області.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.