Шольц досі відмовляється постачати Україні ракети Taurus
Джерело: DW
Канцлер Німеччини Олаф Шольц поки що не має наміру розглядати питання про надання Силам оборони далекобійних ракет Taurus.
Німеччина прийняла тверде рішення про те, що ми робитимемо (у сенсі постачання озброєнь Україні. – ред.) і що ні. Це рішення не зміниться, – заявив канцлер ФРН.
Раніше офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт повідомив, що Олаф Шольц “дуже рішучий” у цьому питанні. Він додав, що не бачить жодної зміни на його думці.
Заяви Гебештрайта та Шольца прозвучали на тлі обговорення США та Великою Британією дозволу для ЗСУ бити вглиб території РФ західними далекобійними ракетами. Лондон, за даними газети The Guardian, вже дав Києву такий дозвіл. Президент США Джо Байден заявив, що у Вашингтоні “працюють” над цим.
Раніше колишній глава Міноборони Великої Британії Грант Шаппс закликав Німеччину надати Україні ракети Taurus та дозволити завдавати ударів по тимчасово окупованому Криму.
Зауважимо, 14 березня німецькі законодавці відхилили новий заклик опозиції до уряду відправити в Україну ракети великої дальності Taurus.
Раніше Бербок схвально сприйняла пропозицію свого британського колеги Девіда Кемерона надати Україні нові крилаті ракети шляхом обміну.
Це був би варіант, – зазначила Бербок.
Канцлер Олаф Шольц уже вдавався до бартеру як непрямого варіанту військової допомоги на початку повномасштабної війни, коли ще не хотів відправляти в Україну танки Leopard 2.
Німеччина могла б передати Великій Британії крилаті ракети Taurus, а Лондон, своєю чергою, міг би постачити Україні нові ракети Storm Shadow. У виданні пояснили, що Storm Shadow і Taurus схожі за характеристиками, проте аж ніяк не ідентичні.
Бербок дала зрозуміти, що підтримуватиме постачання Taurus. Ще влітку міністерка дуже чітко сказала, що Україні потрібні різноманітні системи озброєння, зокрема й Taurus. Це також включало, наприклад, ракетні установки та самохідні гаубиці, які Німеччина вже спорядила ЗСУ.
9 березня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон запропонував Німеччині підтримку для можливого постачання Україні крилатих ракет Taurus.
Стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст. Проте він зазнає все більшого політичного тиску.
Нещодавно глава компанії Taurus Systems Йоахім Кнопф заявив, що компанія зможе оперативно відновити запаси далекобійних ракет у разі їх постачання в Україну.
Своєю чергою, глава українського МЗС Дмитро Кулеба не полишає сподівання, що зможе змінити думку федерального уряду Німеччини.
Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен закликав Німеччину розглянути можливість надання Україні далекобійних ракет Taurus для підтримки у повномасштабній війні проти Росії.
А згодом уряд Великої Британії в приватному порядку закликав Німеччину передати Україні ракети далекого радіусу дії Taurus.
Також після того, як Сполучені Штати погодили постачання Україні ATACMS, глава МЗС Польщі Радослав Сікорський висловив сподівання, що це може змінити думку канцлера щодо надання таких необхідних Силам оборони далекобійних ракет Taurus.
Довідка. Taurus – керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовують українські військові. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
- 22 лютого переважною більшістю депутати німецького бундестагу відхилили проєкт резолюції про постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. 22 лютого на підтримку документа висловилися лише 182 депутати, 480 були проти і ще п’ятеро утрималися.
14 листопада Надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що в Україні запустять ізраїльську систему раннього сповіщення про повітряні тривоги.
У місті Торецьк в Донецькій області залишається близько 800 цивільних осіб, дітей серед них немає.
16 листопада глава США Джо Байден планує провести зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час глобального саміту у Перу. Це стане для Байдена останньою можливістю кинути виклик китайському президенту безпосередньо щодо хакерських атак, погроз проти Тайваню, порушень прав людини та підтримки вторгнення Росії в Україну.
Проживання на окупованій території нерідко змушує людей робити складний вибір на користь отримання російського паспорта….
СБУ повідомила про підозру Лі Вон Чолю (також відомого під псевдонімом Герман Прокопів), громадянину України корейського походження, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською ОДА та брав участь у захопленні будівлі.