Шольц привітав схвалення військової допомоги Україні від США

Джерело: Олаф Шольц/X

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.

Шольц наголосив, що рішення Палати представників Конгресу США підтримати Україну є “сильним сигналом” у цей час.

Ми разом стоїмо на боці українців, які борються за свою вільну, демократичну та незалежну держав, — додав глава німецького уряду.

Своєю чергою, міністр економіки ФРН Роберт Габек заявив, що рішення є знаком для президента РФ Володимира Путіна та демонструє “рішучість міжнародних партнерів протистояти атаці Путіна”.

Тоді як міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок наголосила, що рішення Конгресу надає “впевненості Україні та безпеці Європи”, передає DW.

20 квітня нижня палата Конгресу США після кількох місяців дебатів затвердила масштабний пакет військової допомоги Україні. Ухвалений Конгресом законопроєкт передбачає виділення Україні близько 61 млрд доларів. Очікується, що 23 квітня документ схвалить Сенат.

Президент США Джо Байден пообіцяв, що після цього негайно підпише закон.

Зауважимо, республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий пакет військової допомоги, який, зокрема, передбачає надання Україні ракет ATACMS. Документ передбачає, що з 61 мільярда доларів 23 мільярди доларів будуть спрямовані на поповнення арсеналів США. Допомога буде надана у вигляді позики. Для покриття заборгованості передбачена конфіскація активів РФ.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.