Шольц виступив проти «уявного миру» в Україні

Джерело: DW

12 вересня канцлер Німеччини  Олаф Шольц застеріг від укладання “уявного миру” в Україні. Він закликав остерігатися показних рішень, “які лише називаються мирними”.

Якщо суспільство не слідує логіці війни, то це правильно. Але на практиці необхідно оборонятися від агресора. Українці щодня захищають свою свободу, свою батьківщину, своє життя від імперських, історично засліплених фантазій правителів у Кремлі. Але українці теж відчувають прагнення мирного майбутнього, про що зокрема свідчить мирний план президента Володимира Зеленського, – зазначив глава німецького уряду.

Канцлер ФРН привітав той факт, що за стіл переговорів вдалося посадити впливові держави, які нині просувають базові засади мирного врегулювання війни. Одначе, попередив, що це вимагає “терпіння та часу”.

Часу, якого у нас насправді немає, оскільки Росія продовжує бомбити, катувати та вбивати в Україні, – зауважив він.

Олаф Шольц вкотре виступив на захист допомоги Україні, назвавши “мир без свободи — пригніченням, без справедливості — диктатом”.

Главу уряду ФРН запевнив, що Німеччина дуже тісно координує постачання озброєнь Україні з міжнародними партнерами, однак, зауважив він, це аж ніяк не змінює його фундаментального переконання в тому, що “право має перемогти насильство, а не навпаки”.

Шольц знову наголосив, що Німеччина підтримуватиме Україну “стільки, скільки потрібно”.

Вважаю, що це необхідно не тільки в політичному і стратегічному, а й у мирно-етичному плані.

Читайте також: Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.