Швеція готова до розміщення ядерної зброї на випадок війни – глава уряду

Джерело: Expressen

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон зазначив, що його країна допускає можливість розміщення ядерної зброї на своїй території на випадок війни.

У разі війни це зовсім інше питання… Демократичні країни в нашій частині світу, безумовно, мають бути у змозі захистити себе від країн, які можуть погрожувати застосуванням ядерного озброєння, – пояснив Крістерссон.

Водночас він додав, що “членство Швеції в НАТО і вся шведська оборона спрямовані на те, щоб не допустити такої ситуації”. А також висловив переконання, що РФ не наважилася б напасти на Україну, якби Київ набув статусу члена Альянсу.

Вже у червні Риксдаг голосуватиме за урядовий законопроект про угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

Раніше заступник міністра національної оборони Польщі Павло Залевський повідомив, що країна зробила офіційний запит стосовно розміщення ядерного озброєння НАТО. Залевський уточнив, що мовиться про заявку Польщі на участь у програмі Nuclear sharing. Раніше до неї вже приєдналися Німеччина, Бельгія та Італія.

Тоді як президент Франції Емманюель Макрон закликав до дебатів щодо ролі ядерної зброї у спільній обороні Європи. Макрон планує почати дискусію, “яка повинна включати протиракетну оборону, можливості далекого радіусу дії та ядерне озброєння для тих, хто її має або хто має американську ядерну зброю на своїй території”.

Нещодавно в РФ прокоментували можливе розміщення ядерного озброєння на території Фінляндії, заявивши, що Москва “не залишить без відповіді” такий крок.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.