Швеція готова до розміщення ядерної зброї на випадок війни – глава уряду

Джерело: Expressen

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон зазначив, що його країна допускає можливість розміщення ядерної зброї на своїй території на випадок війни.

У разі війни це зовсім інше питання… Демократичні країни в нашій частині світу, безумовно, мають бути у змозі захистити себе від країн, які можуть погрожувати застосуванням ядерного озброєння, – пояснив Крістерссон.

Водночас він додав, що “членство Швеції в НАТО і вся шведська оборона спрямовані на те, щоб не допустити такої ситуації”. А також висловив переконання, що РФ не наважилася б напасти на Україну, якби Київ набув статусу члена Альянсу.

Вже у червні Риксдаг голосуватиме за урядовий законопроект про угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

Раніше заступник міністра національної оборони Польщі Павло Залевський повідомив, що країна зробила офіційний запит стосовно розміщення ядерного озброєння НАТО. Залевський уточнив, що мовиться про заявку Польщі на участь у програмі Nuclear sharing. Раніше до неї вже приєдналися Німеччина, Бельгія та Італія.

Тоді як президент Франції Емманюель Макрон закликав до дебатів щодо ролі ядерної зброї у спільній обороні Європи. Макрон планує почати дискусію, “яка повинна включати протиракетну оборону, можливості далекого радіусу дії та ядерне озброєння для тих, хто її має або хто має американську ядерну зброю на своїй території”.

Нещодавно в РФ прокоментували можливе розміщення ядерного озброєння на території Фінляндії, заявивши, що Москва “не залишить без відповіді” такий крок.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.