Швеція не виправдовує спалення Корану – глава МЗС

Джерело: Reuters

27 липня міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що країна не санкціонує та не схвалює акції зі спалення Корану, але це дозволено шведськими законами про свободу слова.

У деяких країнах існує думка, що шведська держава стоїть за цим або потурає цьому. Але ні, – наголосив Більстром журналістам. – Це дії, вчинені окремими особами, однак, вони роблять це в межах законів про свободу слова.

26 липня Швеція звинуватила Росію у поширенні дезінформації, спрямованої на те, щоб завдати шкоди репутації влади та спробам скандинавської країни приєднатися до НАТО.

Більстром зазначив, що спілкувався з міністрами закордонних справ Ірану, Іраку, Алжиру та Лівану, а також з генеральним секретарем ООН. Нині він проводить переговори з генеральним секретарем Організації ісламських країн.

Глава МЗС пояснив, що це “довгострокова проблема, тож швидких рішень не існує”.

Минулими тижнями у Швеції відбулося кілька акцій зі спаленням копії Корану, що викликало обурення серед мусульман.

Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.

Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.  

Колишній лідер збірної України з футболу Євген Коноплянка завершив кар’єру.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

В суботу, 7 вересня, тисячі людей вийшли на вулиці Франції, щоб протестувати проти призначення президентом країни Емманюелем Макроном правоцентриста Мішеля Барньє прем’єр-міністром Франції.