Сікорський пояснив Блінкену, як дозвіл Україні бити вглиб Росії сприятиме захисту НАТО

Джерело: Голос Америки

12 вересня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Варшаві закликав скасувати заборону Україні на використання далекобійної зброї на території РФ.

Ракети, які вражають цивільні цілі, випускаються з бомбардувальників з території Росії. Ці бомбардувальники злітають з аеродромів на території Росії. Тому я вважаю, що Україна має право використовувати західну зброю для запобігання воєнним злочинам, – наголосив Сікорський.

Своєю чергою, відповідаючи на запитання щодо дальності використання Україною західної зброї, Блінкен відповів, що позиція США може змінитися в цьому питанні в міру того, як змінюється ситуація на полі бою.

Згодом глава МЗС Польщі дав інтерв’ю французькому виданню Le Monde, в якому аргументував власну позицію. Він пояснив, що на Заході надто багато уваги приділяють питанню, “як не спровокувати Путіна”.

Мене хвилює, що нас постійно запитують про червоні лінії Путіна, але жоден журналіст у мене ще не запитав про НАШІ червоні лінії, — заявив дипломат. Сікорський наголосив, що Польща має “очевидну червону лінію — наші громадяни не повинні бути вбиті російськими наказами”.

Тоді як російські ракети та дрони продовжуються залітати у повітряний простір Польщі, й через помилку або погані розрахунки можуть загинути також поляки. Він наголосив, що “рано чи пізно вони завдадуть шкоди нашим людям або власності”.

І я не розумію, чому Україна не має можливості збити бомбардувальники, які запускають ці ракети, або аеродроми, з яких вони запускаються. Здається, це цілком законна військова ціль, — додав Сікорський.

Міністр резюмував, що зрештою, “жертва агресії має право на захист, навіть на території агресора”. Він нагадав, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну засудила Генеральна Асамблея ООН “найбільшою кількістю країн в історії” у 2022 році.

Додамо, 10 вересня президент США Джо Байден заявив, що Білий дім працює над дозволом Україні використовувати далекобійну зброю для ударів углиб території Росії.

Так, відповідаючи на запитання, чи США знімуть обмеження, Байден зауважив, що його адміністрація “зараз це вирішує”.

Зауважимо, раніше Сікорський висловив упевненість, що попри триваючі дискусії, Україна отримає дозвіл на удари по цілях на території Росії західним озброєнням. Він нагадав, що схожі вагання раніше були стосовно військових постачань.

11 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на запитання щодо дозволу Силам оборони бити вглиб території РФ. Він заявив, що союзники НАТО “мають право допомогти Україні захищатися” та пояснив чому необхідно бити по воєнним аеродромам РФ.

В ISW проаналізували, що обмежені зміни в політиці адміністрації президента США Джо Байдена, які дозволили Україні використовувати надану США зброю для ураження деяких російських військових об’єктів на невеликій ділянці території РФ, яка складає лише 16 відсотків.

Зауважимо, 8 липня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Сполучені Штати Америки станом на сьогодні не планують скасовувати обмеження для Сил оборони щодо ударів американською зброєю вглиб території Росії.

Ми повідомляли, що за даними українських джерел, США встановили обмеження, що Україна може атакувати територію РФ лише на відстані не більше 100 км від кордону. Водночас джерела у США відмовились називати, які обмеження встановила адміністрація Байдена, однак зазначають, що дані про обмеження у 100 км – неправдиві.

США дозволили Україні бити по території РФ уздовж всього кордону, звідки росіяни скоюють напади, а не лише у Харківській області.

На початку тижня Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі PBS News сказав, що згода з Україною про атаки по території РФ розповсюджується всюди, де війська РФ намагаються перетнути кордон.

Речник Пентагону Патрік Райдер напередодні заявив, що не було ніяких змін у політиці США, яка завжди націлена на те, щоб Україна завдавала транскордонні контрудари там, де це необхідно.

Своєю чергою, спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.

Додамо, що експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував операцію Збройних сил України у Курській області РФ. За його словами, тепер союзники України повинні дати дозвіл на удари своїм озброєнням по російській території.

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що наступ України на Курську область завдав серйозного удару по наративу російського президента Володимира Путіна. Дипломат також підтримав зняття заборони на використання західної зброї.

Читайте також: AP: Командири ЗСУ закликали США дозволити удари ATACMS вглиб Росії

Також під час засідання Ради Безпеки ООН, політичний координатор Постійного представництва Великої Британії при ООН Фергус Екерслі заявив, що міжнародне право дозволяє Україні завдавати удари по території Росії.

5 вересня Столтенберг підтримав право України бити по Росії західним озброєнням.

9 вересня глава Міноборони Нідерландів Рубен Брекелманс заявив, що “Україні дозволяється застосовувати нашу зброю на російській території в оборонних цілях відповідно до міжнародного права”.

У світі 16 % підлітків стають об’єктами кібербулінгу, тобто зазнають приниження й залякування через інтернет. Тоді як майже 12 % підлітків визнали, що самі булили когось онлайн.

Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за вересень. Зокрема за місяць втрати російських військ в Україні становлять 38130 особового складу.

Лікарі КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” нагадали киянам про важливість регулярної вакцинації домашніх тварин від сказу, аби запобігти поширенню цього небезпечного захворювання.

Росія ризикує піти шляхом повернення до репресивних сталінських практик, і відновлення демократії в країні може зайняти кілька поколінь, заявили учасники міжнародної конференції у Вільнюсі, присвяченої пам’яті Леонідаса Донскіса.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 жовтня. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Лиманському напрямку.