США та Південна Корея планують заблокувати постачання нафти з РФ до КНДР

Джерело: Reuters

Цього тижня Сполучені Штати та Південна Корея створили нову робочу групу, яка має на меті перешкодити Північній Кореї закуповувати російську нафту в обхід західних санкцій.

Перше засідання Розширеної цільової групи з дезорганізації (EDTF) відбулося у Вашингтоні. У зустрічі взяли участь понад 30 офіційних осіб з Міністерств і відомств, відповідальних за дипломатію, розвідку, санкції та заборону морського руху, зазначили в заяві міністерства закордонних справ Південної Кореї.

Обидві сторони висловили занепокоєння щодо можливості постачання Росією переробленої нафти Північній Кореї та обговорили шляхи припинення незаконної співпраці між Москвою та Пхеньяном.

Нафта є важливим ресурсом для ядерних та ракетних розробок Північної Кореї та її військової могутності, — наголосили у заяві МЗС Південної Кореї.

У межах заходів, розглядаються вторинні санкції, а також залучення до контролю приватного сектору та третіх сторін.

Відповідно до санкцій, запроваджених Радою Безпеки ООН щодо ядерних озброєнь та ракетних програм Північної Кореї, країні дозволено імпортувати лише 4 мільйони барелів сирої нафти та 500 000 барелів нафтопродуктів на рік.

Експертна група ООН, що стежить за виконанням санкцій, заявила цього місяця, що танкери під прапором Північної Кореї, ймовірно, доставили понад 1,5 мільйона барелів нафтопродуктів у період з 1 січня до 15 вересня 2023 року.

Сполучені Штати та Південна Корея наголосили, що Північна Корея постачала Росії зброю для використання на полі бою в Україні.

Комерційні супутникові знімки показують, що нафтові танкери Північної Кореї, включно з деякими підсанкційними суднами, відвідували російські порти минулими тижнями.

Спеціальна група США та Південної Кореї розглядає потенційні дії для зриву мереж закупівлі нафтопродуктів Північної Кореї, включаючи викриття діяльності щодо ухилення від санкцій, застосування односторонніх санкцій та залучення приватного сектору та сторонніх осіб у всьому регіоні, які свідомо чи мимоволі сприяють поставкам нафти.

Зауважимо, від минулого року Північна Корея відправила в Росію близько 7000 контейнерів, наповнених боєприпасами та військовою технікою, підтримуючи у такий спосіб повномасштабну війну проти України, заявив міністр оборони Південної Кореї.

В обмін на відправку, можливо, кількох мільйонів артилерійських снарядів та інших припасів, Північна Корея отримала понад 9000 російських контейнерів, ймовірно, наповнених продовольством, зазначив Шін. Він висловив підозру, що Росія могла забезпечувати Північну Корею пальним, можливо, всупереч санкціям Ради Безпеки ООН.

У той час, як нестача пального, ймовірно, змусила Північну Корею скоротити зимові навчальні заходи для своїх солдатів у минулі роки, військові Південної Кореї оцінюють, що КНДР розширила такі тренування в січні та лютому.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.