США уважно стежать за ситуацією у Придністров’ї – Держдеп
Джерело: брифінг Метью Міллера
28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.
США стежитимуть за ситуацією, з огляду на дедалі агресивнішу роль Росії в Європі.
Ми уважно стежимо за ситуацією та зокрема за діями РФ в Придністров’ї. Сполучені Штати твердо підтримують суверенітет та територіальну цілісність Молдови в межах міжнародно визнаних кордонів, — заявив Міллер.
28 лютого депутати невизнаного Придністров’я на з’їзді звернулися до ради федерації та держдуми РФ з проханням про “захист” регіону нібито через “посилений тиск Молдови”.
Глава невизнаного ПМР Вадим Красносільський заявив, що Молдова “використовує глобальні труднощі для утиску Придністров’я”.
Це стосується розвалу Радянського Союзу свого часу, це стосується пандемії, це стосується бойових дій в Україні.
Депутати також звернулися до ООН з проханням “припинити порушення сусідньою Молдовою прав і свобод громадян Придністров’я та не допустити провокацій, що ведуть до ескалації напруженості”.
У зверненні згадують ОБСЄ, Міжпарламентську Асамблею держав СНД, парламент ЄС і Міжнародний Комітет Червоного Хреста.
Депутати просять забезпечити “умови для цивілізованого врегулювання конфлікту”, під яким мають на увазі нібито “тиск Молдови” на регіон.
В РФ заявили, що планують розглянути звернення депутатів ПМР про “захист” від Молдови, коли воно надійде.
Нагадаємо, що 22 лютого речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що депутати невизнаного Придністров’я не мають наміру звертатись до президента РФ Володимира Путіна стосовно прийняття ПМР до складу Росії.
- Так зване міністерство державної безпеки невизнаного Придністров’я 10 січня повідомило про нібито стріляну на кордоні з Україною. Натомість Державна прикордонна служба України назвала повідомлення “провокативним”.
- Молдова може вступити до Євросоюзу без тимчасово окупованого Росією Придністров’я. Водночас в ЄС сподіваються, що цього можна буде уникнути.
- Депутат від правлячої молдовської партії “Дія та солідарність” (PAS) Дойна Герман заявила, що до кінця 2024 року Молдова планує припинити участь майже у всіх договорах, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД). Вона додала, що країна вже на фінальному етапі цього процесу, попри деякі невирішені питання.
- 17 грудня 2023 року армія Молдови розпочала військові навчання поблизу Придністровського регіону країни.
Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.
У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.