США вважають операцію у Курській області суверенним рішенням України – Держдеп

Джерело: брифінг

7 серпня речник Держдепартаменту США Метью Міллер під час брифінгу пояснив, що Україна заздалегідь не проінформувала США про свій план наступу на територію РФ. Тож американська сторона вважає операцію на ворожій території суверенним рішенням Києва.

Немає нічого незвичного в тому, що Україна не повідомляє нас про свою тактику перед її втіленням. Це війна, яку вони ведуть. Ми надаємо їм обладнання та консультації. Але коли справа доходить до повсякденної тактики, то іноді ми спілкуємося з ними, іноді ні. І доречно, аби вони самостійно ухвалювали такі рішення, – пояснив речник.

Міллер зауважив, що США підтримують зв’язок з Україною стосовно військових дій у Курській області РФ.

Водночас додав, що нині США зосереджені на тому, аби надати Україні усе необхідне для захисту від росіян.

Раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що посадовці США мають намір зв’язатися з українськими колегами та з’ясувати ситуацію в Курській області Росії.

Згодом кореспондент “Голосу Америки” Остап Яриш поінформував, що Кірбі порадив журналістам звернутися з коментарями щодо подій у Курській області, безпосередньо до ЗСУ.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін зреагував на події у Курській області, назвавши це “масштабною провокацію київського режиму”.

Що передувало?

Вранці 6 серпня низка російський “Z-пабліків” почали повідомляти про прорив кордону у Курській області. Т.в.о. губернатора Курської області Олексій Смірнов своєю чергою запевняв, що російські прикордонники відбили наступ.

Та вже згодом у російському міноборони визнали прорив кордону.

За їх даними, до РФ увійшли близько 300 українських бійців з танками та ББМ.

МО РФ звинуватило 22-гу механізовану бригаду ЗСУ у нападі на Курську область. Пресслужба бригади наразі не коментує ситуацію. Генштаб ЗСУ, Легіон “Свобода Росії” поки що теж нічого не повідомляють.

Вже надвечір 6 серпня стало відомо, що російська влада евакуювала 90% жителів усіх чотирьох населених пунктів Свердликівської сільради Суджанського району Курської області РФ.

Станом на 7 серпня у Курській області тривають бої. Зокрема телеграм-канал Astra з посиланням на російських воєнкорів та місцевих жителів пише, що ЗСУ просуваються углиб області, а з евакуацією цивільних виникли проблеми.

У деяких “Z-пабілках” скаржаться, мовляв, ЗСУ взяли під контроль одну з найбільших газорозподільчих станцій у Європі. Щобільше, вони пишуть, що російське командування ухвалило рішення “здати” місто Суджа. Окрім цього окупанти пишуть, що до Курської АЕС залишилось “пів дороги”.

Варто зауважити, що українські військові ніяк не коментують події у Курській області РФ.

Додамо, у Сумській ОВА надвечір 6 серпня повідомили, що у небі над Сумщиною українським захисникам вдалося збити ворожий гелікоптер.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.