США запровадили санкції проти власників танкерів за перевезення нафти РФ вище ціни у $60
Джерело: пресслужба Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США
12 жовтня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти двох власників танкерів, які перевозили російську нафту вище встановленої межі ціни у 60 доларів за барель, яку погодили країни G7.
Цей підхід відображає бажання Вашингтона заохотити покупців дотримуватися ліміту в $60 за барель, встановленого в грудні минулого року на морський експорт російської нафти G7, Європейським Союзом і Австралією у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України.
Обмеження забороняє західним компаніям надавати морські послуги, зокрема страхування, фінансування та транспортування російської морської експортної нафти, яка продається вище 60 доларів за барель.
У сьогоднішній заяві адміністрація Джо Байдена зазначила, що наклала санкції на турецьку компанію Ice Pearl Navigation SA, власника Yasa Golden Bosphorus, і на компанію Lumber Marine SA, що базується в ОАЕ, власника SCF Primoyre.
Обидва танкери, які заходили в порти Росії, використовували американських постачальників послуг під час транспортування нафти російського походження.
Зазначається, що все майно та частки в майні юридичних осіб, що перебуває в США або у володінні чи під контролем американських осіб, буде заблоковано.
Міністерка фінансів США Джанет Єллен 11 жовтня заявила, що обмеження ціни на російську нафту під керівництвом G7 різко знизило доходи Росії за останні десять місяців, і що дуже важливо продовжувати накладати серйозні та зростаючі витрати на Росію через їхню війну в Україні.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Російський рубль досяг найнижчого значення з початку повномасштабної війни в Україні, оскільки РФ збільшує військові витрати, а західні санкції тиснуть на експорт її енергоносіїв.
Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.
Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.
У Святвечір, 24 грудня, окупанти обстріляли Кривий Ріг. Внаслідок удару по житловому будинку загинув чоловік.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 грудня. Кількість бойових зіткнень з початку доби зросла до 179.
Україна отримала 1 мільярд доларів із запланованих 20 мільярдів, які будуть виділені Сполученими Штатами шляхом доходів від заморожених російських активів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.