США запровадили санкції проти власників танкерів за перевезення нафти РФ вище ціни у $60
Джерело: пресслужба Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США
12 жовтня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти двох власників танкерів, які перевозили російську нафту вище встановленої межі ціни у 60 доларів за барель, яку погодили країни G7.
Цей підхід відображає бажання Вашингтона заохотити покупців дотримуватися ліміту в $60 за барель, встановленого в грудні минулого року на морський експорт російської нафти G7, Європейським Союзом і Австралією у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України.
Обмеження забороняє західним компаніям надавати морські послуги, зокрема страхування, фінансування та транспортування російської морської експортної нафти, яка продається вище 60 доларів за барель.
У сьогоднішній заяві адміністрація Джо Байдена зазначила, що наклала санкції на турецьку компанію Ice Pearl Navigation SA, власника Yasa Golden Bosphorus, і на компанію Lumber Marine SA, що базується в ОАЕ, власника SCF Primoyre.
Обидва танкери, які заходили в порти Росії, використовували американських постачальників послуг під час транспортування нафти російського походження.
Зазначається, що все майно та частки в майні юридичних осіб, що перебуває в США або у володінні чи під контролем американських осіб, буде заблоковано.
Міністерка фінансів США Джанет Єллен 11 жовтня заявила, що обмеження ціни на російську нафту під керівництвом G7 різко знизило доходи Росії за останні десять місяців, і що дуже важливо продовжувати накладати серйозні та зростаючі витрати на Росію через їхню війну в Україні.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Російський рубль досяг найнижчого значення з початку повномасштабної війни в Україні, оскільки РФ збільшує військові витрати, а західні санкції тиснуть на експорт її енергоносіїв.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.