Столтенберг спільно з главою Латвії обговорили необхідність посилення підтримки України
Джерело: Єнс Столтенберг/Twitter
16 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів зустріч з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом. Сторони зокрема обговорили надання збільшення підтримки Україні з боку західних партнерів.
Столтенберг зазначив, що складна ситуація на полі бою в Україні є аргументом для ще більшої підтримки.
Також під час зустрічі глава НАТО зауважив, що з країни Альянсу з нетерпінням чекають можливості незабаром вітати Швецію як союзницю.
Welcomed @edgarsrinkevics back to #NATO & congratulated him on his appointment as President of #Latvia. We addressed #Ukraine, where the difficult situation on the battlefield is an argument for even more support. We also look forward to welcoming #Sweden as an Ally very soon. pic.twitter.com/npOHO5bBeG
— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) November 16, 2023
Зауважимо, раніше Єнс Столтенберг заявив, що підтримка України з боку Альянсу стосуватиметься “протиповітряної оборони, артилерії та боєприпасів”.
Нагадаємо, 4 жовтня НАТО підтвердило свою довгострокову підтримку Києву після засідання нової ради оборони між військовим альянсом та Україною.
9 жовтня Парламентська асамблея НАТО надіслала рішуче послання, закликаючи уряди країн Альянсу “стояти поруч з Україною до досягнення перемоги”, як чітко зазначено в одній з резолюцій.
- Єнс Столтенберг заявив 28 вересня що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україні потрібен “високоякісний і кількісний” військовий потенціал.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер країна “рівна” з країнами-членами.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.