Столтенберг спільно з главою Латвії обговорили необхідність посилення підтримки України
Джерело: Єнс Столтенберг/Twitter
16 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів зустріч з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом. Сторони зокрема обговорили надання збільшення підтримки Україні з боку західних партнерів.
Столтенберг зазначив, що складна ситуація на полі бою в Україні є аргументом для ще більшої підтримки.
Також під час зустрічі глава НАТО зауважив, що з країни Альянсу з нетерпінням чекають можливості незабаром вітати Швецію як союзницю.
Welcomed @edgarsrinkevics back to #NATO & congratulated him on his appointment as President of #Latvia. We addressed #Ukraine, where the difficult situation on the battlefield is an argument for even more support. We also look forward to welcoming #Sweden as an Ally very soon. pic.twitter.com/npOHO5bBeG
— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) November 16, 2023
Зауважимо, раніше Єнс Столтенберг заявив, що підтримка України з боку Альянсу стосуватиметься “протиповітряної оборони, артилерії та боєприпасів”.
Нагадаємо, 4 жовтня НАТО підтвердило свою довгострокову підтримку Києву після засідання нової ради оборони між військовим альянсом та Україною.
9 жовтня Парламентська асамблея НАТО надіслала рішуче послання, закликаючи уряди країн Альянсу “стояти поруч з Україною до досягнення перемоги”, як чітко зазначено в одній з резолюцій.
- Єнс Столтенберг заявив 28 вересня що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україні потрібен “високоякісний і кількісний” військовий потенціал.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер країна “рівна” з країнами-членами.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.